همه چیز در مورد جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی بعنوان یک پروسه زیبایی ، طرفداران زیادی را پیدا کرده و امروزه افراد زیادی به دنبال انجام عمل زیبایی بینی هستند ؛ به همین جهت خیلی ها دوست دارند ، پیش ار تصمیم گیری درمورد نحوه انجام آن اطلاعات بیشتری کسب کنند. جراحان بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی از یکی از روش های جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته استفاده می کنند. جراحی بینی به روش باز ، یک روش عمل است که در آن ، پوست بینی به طور کامل باز می‌شود و جراح بینی به طور مستقیم به استخوان و کارتیلاژ بینی دسترسی دارد. این روش جراحی ، به طور کلی برای افرادی مناسب است که نیاز به تغییرات بزرگ و جراحی‌های پیچیده برای تغییر شکل بینی خود دارند. در این مقاله از دکتر علی باقری حق ، بهترین جراح بینی به روش باز در تهران ، درباره جراحی بینی باز توضیحاتی ارائه شده است.

 

جراحی بینی به روش باز _ دکتر باقری حق

 

جراحی بینی به روش باز در تهران

همانطور که در قسمت بالا ذکر شد در گذشته جراحان بینی ، اکثراً از رینوپلاستی بسته استفاده می کردند ، اما امروزه اکثر جراحان از روش جراحی بینی باز استفاده می کنند. در این روش جراحی بینی ، بهترین جراح بینی تهران ، یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی ، تغییرات مورد نیاز را با حفظ عملکرد تنفسی بینی اعمال می کند. در پایان جراحی زیبایی بینی ، پوست در ناحیه برش خورده بخیه زده می شود ، قابل ذکر است پس از مدتی جای بخیه ها بهبود یافته و قابل مشاهده نیست.

مزایای جراحی بینی به روش باز چیست؟

مزایای زیادی در ارتباط با رینوپلاستی به روش باز ، وجود دارد که از جمله آن ها می توان به خلق اعتماد به نفس ، اشاره نمود ؛ بسیاری از زنان و مردان ، جراحی رینوپلاستی را با هدف بهره مندی از مزایای زیر انجام می دهند :

 • به دلیل اینکه جراحی زیبایی بینی زیر دید مستقیم جراح بینی انجام می شود ، احتمال بروز غیر قرینگی بسیار کم است.
 • در صورتی که بینی نیاز به پیوند غضروف یا گرفت گذاری داشت ، به راحتی می توان آن را انجام داد.
 •  جراح بینی قدرت مانور بیشتری دارد.
 • عمل هایی که بسیار دشوار هستند و بینی دارای پیچیدگی های زیادی است ، از این روش برای رفع آن ها استفاده می شود.

کاربردهای جراحی بینی به روش باز

بیشترین کاربردهای این متدد از عمل بینی به نقل از جراح خوب بینی تهران عبارتند از:

 • کوچک کردن بینی بسیار بزرگ
 • کوچک کردن سوراخ های پهن بینی
 • بلند کردن بینی کوتاه
 • بهبود هارمونی صورت
 • بازیابی توازن صورت
 • صاف کردن قوز بینی
 • دستیابی به نتایج طبیعی
 • درمان نتایج نامطلوب ناشی از رینوپلاستی قبلی
 • درمان بینی شکسته

 

عمل بینی باز بهتر است یا عمل بینی بسته ؟

بسیاری از افراد که قصد انجام جراحی زیبایی بینی دارند ، این سوال در ذهن شان ایجاد می شود که عمل بینی باز بهتر است یا عمل بینی بسته ؟ دکتر علی باقری حق به کسانی که این سوال در ذهن شان ایجاد شده پاسخ می دهند که نمی توان به طور دقیق گفت کدام روش بهتر از دیگر است. هر جراح بینی با توجه به تجربه و توانایی خود ، یکی از این دو روش را انتخاب می کند و نتیجه خوب و ایده آلی از رینوپلاستی به دست می آورد. قابل ذکر است که دکتر علی باقری حق از روش جراحی بینی باز استفاده می کنند ، برای مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام مراجعه مراجعه کنید.

بینی هایی که به جهت وجود نواقص کمتر ، نیاز به دستکاری محدودتری دارند را می توان به انجام جراحی بینی به روش بسته ارجاع داد ، ولی با پیشرفت راینوپلاستی در دنیا ، امروزه جراحی بینی به روش باز ارجحیت دارد. بطوریکه بیش از ۹۰% از جراحان بینی دنیا ، جراحی بینی به روش باز را بر می گزینند ، زیرا عمل بینی به روش بسته بعنوان روشی قدیمی محسوب می شود و انجام آن به فاکتورهای متعددی از جمله عوامل مربوط به بیمار ، فاکتورهای مربوط به پزشک ، مهارت و ترجیح ایشان و فاکتورهای پیرامونی بستگی دارد. لذا ، ظاهر بینی در مبحث جراحی بینی به روش باز و بسته خیلی موثر نیست.

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی به روش باز

تمام روندهای جراحی رینوپلاستی به روش باز ، مراحل پایه مشابهی را دنبال کرده و اغلب شامل برداشتن استخوان و غضروف اضافی از ساختارهای داخلی بینی می باشند ؛ بسیاری از روندها ، شامل افزودن گرافت غضروف برای تقویت و بهبود شکل بینی هستند.

در طول جراحی بینی به روش باز ، پزشک خوب در تهران ساختارهای پایه بینی را اصلاح کرده و موقعیت پوست بینی را که به مرور زمان ، با شکل جدید سازگار می شود ، تغییر می دهد.

 

چه کسانی داوطلب ایده آل جراحی زیبایی بینی به روش باز هستند ؟

بیمار ایده آل رینوپلاستی به روش باز از نظر جراح بینی تهران شامل موارد زیر می شود:

 • دارای سلامت عمومی خوب بوده ، سیگاری نبوده ، احساس می کند بینی اش بسیار بزرگ ، صاف ، تیز ، کج یا کوچک است یا باعث بروز مشکلات تنفسی شده است.
 • تمام بیماران باید دارای انتظارات منطقی از جراحی بینی خود باشند.
 • بسیاری از بیماران ، بزرگسال هستند.
 • داوطلبین جوان تر ، معمولاً بالای ۱۴ سال بوده و رشد صورت آن ها ، کامل شده است.
 • بیماران زیر ۱۸ سال باید رضایت نامه والدین را به همراه داشته باشند.

جراحی بینی به روش باز چقدر طول می کشد ؟

معمولاً روند جراحی زیبایی بینی به روش باز ، با توجه میزان ناهنجاری ها به ۱ تا ۳ ساعت و نیم زمان نیاز دارد.

هزینه جراحی بینی به روش باز چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی به روش باز با توجه به حق العمل جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل آن در تهران یا سایر شهرها و غیره تعیین می شود.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان