تاثیر جراحی بینی بر بویایی

جراحی بینی جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی محسوب می شود، کسانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند در جلسه مشاوره سوالات متفاوتی از جمله تاثیر جراحی بینی بر بویایی را می پرسند.

در این مقاله قصد داریم درباره تاثیر جراحی بینی بر بویایی و درمان گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی توضیحانی را مطرح کنیم.

تاثیر جراحی بینی بر بویایی

باید بگوییم که عمل جراحی بینی به دلیل اینکه خارج از محدوده اعصاب بویایی انجام می شود هیچ آسیبی به پایانه های عصبی وارد نمی کند.

اما علت کاهش بویایی بعد از جراحی بینی چیست ؟

باید پاسخ دهیم که دلیل کاهش بویایی در افراد به دلیل تورم ناشی از جراحی بینی می باشد که با برطرف شدن تورم راه تنفسی باز شده و حس بویایی بیمار بر می گردد.

 

 

تاثیر جراحی بینی بر بویایی

 

بازگشت حس بویایی

بهتر است بدانید که در ۸۶ درصد موارد بازگشت حس بویایی در افراد پس از ۶ ماه اتفاق می افتد اما اگر بازگشت حس بویایی بیشتر از این مدت طول کشید جای نگرانی وجود ندارد، چرا که دوره بهبودی کامل جراحی زیبایی بینی حدود ۱ سال بوده و این مدت مطلوب می باشد.

درمان از بین رفتن حس بویایی

برای بازگرداندن حس بویایی بعد از عمل جراحی بینی بیمار بهتر است از سرم شستشوی مخصوص استفاده نماید تا لخته های موجود در بینی از بین رفته و تورم داخل بینی کاهش یابد.

اما در صورتی که بیمار پس از گذشت چند هفته همچنان با گرفتگی بینی مواجه بود می تواند برای درمان گرفتگی بینی بعد از عمل زیبایی از اسپری های حاوی کورتن استفاده کند که باعث کاهش تورم مخاط بینی می شود.

علائم عفونت بینی بعد از عمل

از جمله علائم عفونت بینی بعد از عمل بینی ، بوي بد بيني بعد از عمل می باشد، بروز این عارضه به دلیل نکشیدن یا دیر کشیدن بخیه های غیر جذبی در جراحی بینی می باشد که باعث ایجاد یک را باریک در بینی شده و میکروب ها در آن جا نفوذ کرده و سبب ایجاد عفونت می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی باعث می شود که فرد دچار عفونت و عارضه ای نشود و بهترین نتیجه را از انجام جراحی زیبایی بینی به دست آورد.

در مقاله مربوط به مراقبت های بعد از جراحی بینی به طور کامل درباره مواردی که بیمار باید رعایت کند توضیحاتی را مطرح نموده ایم که برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

 

درباره drbagherihagh

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • چهارده − 10 =

مشاوره رایگان