برخی ازافراد با گوش های خود مشکل دارند ، این مشکلات می تواند به علت ظاهر آن باشد که در این گونه موارد ، جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی می تواند درمان بسیار خوب و رضایت مندی باشد. برای همه افراد زیباتر دیده شدن مهم می باشد و به زیبایی چهره و اجزاء اندام خود اهمیت می دهند ، نتیجه اتوپلاستی به صورت ماندگار و دائمی بوده ، به همین علت از جراحی های زیبایی است که طرفداران زیادی دارد. گوش ها از اجزاء قابل دید در بدن می باشند ، زیبایی آن ها در زندگی افراد و اعتماد به نفس تاثیر بسزایی دارد ، در جهت زیبایی یا ترمیم گوش می توان هم در بزرگسالی و هم در کودکی اقدام کرد و بهتر است اگر گوش دارای مشکلی است در کودکی و سریع تر رفع شود. برخی از کودکان به صورت مادرزادی با مشکل ظاهری گوش متولد می شوند ، این کودکان در کودکی بهترین گزینه برای اتوپلاستی هستند. در ادامه مقاله از دکتر علی باقری حق ، بهترین جراح گوش در تهران توضیحات مفصلی در این مورد داده شده است.

 

 

اتوپلاستی _ دکتر علی باقری حق

 

چه کسانی می توانند اتوپلاستی گوش انجام دهند؟

همانطور که گفتیم اتوپلاستی گوش فرایندی برای تغییر شکل و اندازه گوش ‌ها به صورت ظاهری است. این فرایند ، معمولاً برای اصلاح شکل گوش‌ هایی انجام می‌شود که بزرگ ، برجسته ، یا نامتقارن هستند. اتوپلاستی گوش ، برای افرادی مناسب است که با مشکلات گوش ‌های خود مواجه هستند. این فرایند می ‌تواند بهبودی بسیاری در روحیه و اعتماد به نفس فرد داشته باشد. این افراد می توانند از اتوپلاستی برای تغییر شکل گوش های خود بهره ببرند:

بیشتر اتوپلاستی گوش در اطفال و نوجوانان انجام می ‌شود ؛ به خصوص در کودکانی که دچار مشکلاتی نظیر گوش ‌های برجسته یا نامتقارن هستند. اتوپلاستی گوش ، در این دوره از زندگی می ‌تواند تاثیرات مثبتی در اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان داشته باشد.

دسته دیگر بزرگسالانی هستند که مشکلاتی نظیر گوش‌ های برجسته یا نامتقارن دارند و این موضوع ، برای آن ‌ها احساس ناخوشایند و شرم ایجاد می کند. این افراد نیز می‌توانند از اتوپلاستی گوش ، برای بهبود شکل و ظاهر گوش ‌های خود استفاده کنند.

در برخی موارد ، اتوپلاستی گوش برای افرادی توصیه می شود که مشکلات یا اختلالات در شنوایی دارند. این فرایند می‌ تواند به توسعه و بهبود عملکرد گوش‌ های این افراد نیز کمک کند.

همچنین ، برخی افراد ممکن است از تاثیرات نامناسب جراحی‌ های پیشین روی گوش‌ ها (مانند جراحی‌ های ناکافی یا نامناسب) رنج ببرند. اتوپلاستی گوش می ‌تواند در این موارد بهبودی و تغییرات مثبتی به همراه داشته باشد.

حتماً قبل از تصمیم گیری برای اتوپلاستی گوش ، با بهترین پزشک متخصص گوش ، حلق و بینی در تهران مشورت کنید تا بررسی‌ های لازم انجام شود و توصیه ‌های مناسب برای شما داده شود. همچنین ، باید به دقت نکات مربوط به عوارض و ریسک ‌های احتمالی این فرایند را بررسی کنید تا تصمیم بهتری بگیرید.

موارد زیر شامل ترمیم گوش به منظور حذف پوست یا غضروفی اضافی در گوش می شوند :

 • گوش هایی که بزرگ هستند و تناسب با سر ندارند.
 • گوش هایی که تقارن ندارند و لاله گوش ها با هم یک اندازه نیست.
 • گوش هایی که دچار سوختگی ، آسیب های ضربتی و عواملی از این قبیل را دارا هستند.

قبل از انجام اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش در تهران موارد زیر را انجام دهید:

 • از پوست به خوبی مراقبت کنید.
 • سیگارکشیدن را به مدت ۶ ماه ترک کنید.
 • از داروهای ضد التهاب ، قرص آسپرین و داروهایی که باعث تشدید خونریزی می شود دوری کنید .

بعد از انجام اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش در تهران موارد زیر را انجام دهید:

 • پس از چند ساعت بیمار مرخص می شود ، ولی پانسمان ۵ تا ۶ روز بعد از عمل باید بر روی گوش بماند و بهداشت محل پانسمان شده فوق العاده مهم می باشد.
 • شست شوی منظم گوش و مصرف کرم های آنتی بیوتیک بسیار مهم است.
 • ورم و کبودی بعد از عمل ، در مدت زمان کوتاهی رفع می شود.
 • بهتر است بیمار تا ۲ هفته به پشت بخوابد ، زیرا در این حالت فشاری به گوش وارد نمی شود و برای روند بهبودی مفید است.

عوارض ناشی از اتوپلاستی

با دقت در انتخاب یک پزشک متبحر در تهران و رعایت اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی گوش می توان احتمال بروز عارضه ناشی از آن را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.

به طور کلی بعد از جراحی زیبایی گوش به دلیل تغییراتی که در ساختار گوش ها ایجاد می گردد ، مقداری کبودی ، التهاب و ورم در گوش ها به وجود می آید که کاملاً طبیعی بوده و به مرور زمان برطرف خواهد شد.

ولی اگر پزشک از تخصص و تجربه لازم برای جراحی کردن گوش ها برخوردار نباشد ، ممکن است در عملکرد طبیعی گوش ها یا ظاهر آن ها مشکلاتی ایجاد شود.

 

اتوپلاستی _ دکتر علی باقری حق

 

ویژگی های یک پزشک خوب در تهران

 • در انجام جراحی گوش حفظ عملکرد طبیعی گوش ها را اولویت قرار می دهد.
 • بررسی ها و معاینات دقیق را بر روی فرد انجام می دهد.
 • قدرت تصور خوبی دارد.
 • با اصول زیبایی شناسی و ریاضی آشنا می باشد.
 • سابقه موفقیت آمیزی در زمینه جراحی گوش دارد.
 • در رابطه با جراحی گوش و اقدامات قبل و بعد از آن توضیحات لازم را به فرد می دهد.
 • در صورت داشتن انتظارات غیرمعقول و غیر منطقی بیمار از جراحی گوش سعی می کند او را متقاعد کند.
 • خوش برخورد می باشد.

هزینه اتوپلاستی در تهران چقدر می باشد؟

هزینه اتوپلاستی گوش با توجه به مشکل گوش تعیین شده و بهتر است بعد از معاینه گوش توسط جراح هزینه دقیق گفته شود ، هرچند اگر برای مشکلات شنوایی باشد بیمه هزینه را کامل پرداخت می کند.

 

دکتر علی باقری حق
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
فلوشیپ جراحی سر و گردن

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان