جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در ایران می باشد که با حفظ عملکرد بینی اقدام به رفع ایرادات آن می کند. بینی یکی از مهم ترین اجزاء صورت می باشد که در مرکز صورت قرار گرفته و تاثیر بسزایی در زیبایی فرد دارد. افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند ، بهتر است اطلاعاتی درباره آن به دست آورند تا با آگاهی داشتن از مراحل عمل زیبایی بینی و اقدامات قبل و بعد از آن ، نتیجه ایده آلی از این جراحی به دست آورند. دکتر علی باقری حق ، بهترین جراح بینی تهران ، در زمینه جراحی زیبایی بینی دارای تجارب بسیار زیادی می باشند.

 

جراحی زیبایی بینی- دکتر باقری حق

 

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی بینی

افراد باید بدانند که داشتن ایراد ظاهری برای اقدام به جراحی زیبایی بینی کافی نبوده و نمی توان این جراحی زیبایی را برای تمام افرادی که در ظاهر بینی خود ایراد دارند انجام داد.جراحی زیبایی بینی تنها برای افرادی قابل انجام است که شرایط زیر را داشته باشند:

 • بینی واقعاً ایراد داشته باشد

پزشکان بعضاً با مراجعانی مواجه می شوند که هیچ ایرادی در بینی خود نداشته و اصرار به عمل زیبایی بینی دارند. این افراد معمولاً به دلیل ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس یا خود بد شکل پنداری مدام در حال ایرادگیری از خود هستند ، در صورتی که هیچ ایرادی در اعضای بدن خود ندارند. این افراد حتی بعد از عمل بینی نیز از خود ایراد خواهند گرفت. به همین علت نباید این جراحی زیبایی را برای آن ها انجام داد.

 • افرادی که سیگاری و الکلی هستند

یکی از مواردی که در روند بهبودی افراد اختلال ایجاد کرده و نتیجه جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد مصرف دخانیات ، سیگار ، مواد حاوی نیکوتین و نوشیدنی های حاول الکل می باشد. مصرف این مواد موجب کاهش میزان اکسیژن خون شده ، تورم ناشی از جراحی زیبایی بینی را افزایش داده و موجب کند شدن روند ترمیم زخم ها و بخیه ها می شود.

نمونه جراحی زیبایی بینی  توسط دکتر باقری حق بهترین جراح بینی تهران

 • افرادی که به بلوغ جسمی و فکری رسیده اند

بلوغ جسمی و فکری در آقایان معمولاً در پایان ۱۷ سالگی و در خانم ها در پایان ۱۶ سالگی اتفاق می افتد. اگر فرد از نظر فکری به بلوغ نرسیده باشد ، ممکن است بعداً از انجام این جراحی زیبایی پشیمان شوند ، همچنین دلیل تاکید به انجام عمل زیبایی بینی بعد از بلوغ جسمی این است که رشد استخوان ها و غضروف ها متوقف شده باشد.

 • افرادی که سابقه ابتلا به بیماری های مزمن را ندارند

اولویت جراحان بینی خوب در حین جراحی زیبایی دماغ حفظ سلامت فرد و عملکرد صحیح تنفس او می باشد. یکی از عواملی که ممکن است در حین جراحی خطر ساز شود ، ابتلای فرد به بیماری های مزمنی ، همچون لوپوس در گذشته و همچنین ابتلا به آن ها در حین جراحی زیبایی بینی می باشد. به همین علت ، جراحان بینی جلسه مشاوره ای را قبل از جراحی برای فرد ترتیب داده و از او در رابطه با بیماری هایی که به آن ها مبتلا بوده یا می باشد ، سوال می پرسند و آزمایشاتی را در همین جهت برای آن ها تجویز می نمایند.

 • اشخاصی که می دانند از جراحی زیبایی بینی چه می خواهند

فرد باید با خود در رابطه با انتظاراتش از عمل بینی صادق بوده و بتواند آن را به طور شفاف با جراح بینی خود در میان بگذارد ؛ تنها در این صورت است که پزشک می تواند از سلیقه شما آگاه شده و نتیجه جراحی را طوری رقم بزند که رضایت شما را به خود جلب کند.

 • خانم هایی که باردار نبوده و شیرده نیستند

یکی از مواردی که می تواند حین بارداری سلامت جنین را به خطر انداخته و در دوران شیردهی برای نوزاد مشکل آفرین باشد ، مواد بیهوشی و آثار آن است. به همین دلیل ، باید از عمل زیبایی بینی یا هر روش جراحی که هیچ الزامی برای سریع تر انجام دادن آن وجود ندارد در دوران شیردهی و بارداری پرهیز کرد.

 

 

 • افرادی که کمال طلب نیستند

افرادی که ایده آل گرا بوده و کمال طلب هستند ، انتظار دریافت بهترین نتایج بدون کوچکترین نقص را از انجام هر کاری دارند ؛ از آنجا که جراحی زیبایی بینی منجر به بهبود نسبی بینی شده و به هیچ عنوان تضمین و وعده یک نتیجه بی نقص را به افراد نمی دهد ، لذا برای این دسته از اشخاص مناسب نیست. ممکن است عمل زیبایی دماغ برای این افراد بهترین نتایج را در پی داشته و موجب زیبایی بیشتر آن ها شده باشد ، اما این افراد به دلیل وجود یک نقص کوچک همه نتایج درخشان آن را نادیده گرفته و از نتیجه ناراضی باشند.

 • اشخاصی که به دنبال شبیه سازی نیستند

برخی از افراد فکر می کنند جراحی زیبایی دماغ ، همچون مجسمه سازی یا خیاطی است ، عکس یک فرد را به جراح نشان داده و به ایشان اصرار می کنند که فرم بینی شان را دقیقاً شبیه به فرد داخل عکس جراحی کند. این افراد باید بدانند که بینی همچون پارچه نیست که بتوان آن را به هر شکلی که افراد می خواهند در آورد. بینی عضوی بسیار حساس بوده و دارای انواع گوشتی استخوانی است که باید آن را با توجه به فاکتورهایی همچون نوع ، جنسیت ، ویژگی های صورت و غیره فرم داد ، لذا بینی دو فرد را نمی توان به یک فرم جراحی کرد.

جراحی زیبایی برای چه افرادی مناسب نیست؟

جراحی زیبایی بینی یک روش پرطرفدار برای تغییر شکل و اندازه بینی است. اما ، برخی از افراد شاید برای این نوع عمل مناسب نباشند. در زیر گروهی از افرادی که جراحی زیبایی بینی برای آن‌ها مناسب نیست آورده شده است:

 1. افرادی که دارای مشکلات پزشکی هستند. افرادی که مشکلات پزشکی مانند بیماری‌های قلبی ، بیماری‌های خونی ، یا بیماری‌های خواب دارند ، ممکن است برای جراحی زیبایی بینی مناسب نباشند. این افراد باید با پزشک خود مشورت کنند تا ببینند که آیا جراحی برای آن‌ها مناسب است یا خیر.
 2. افرادی که دارای مشکلات روانی هستند. افرادی که دارای مشکلات روانی مانند افسردگی یا اضطراب هستند ، ممکن است برای جراحی زیبایی بینی مناسب نباشند. این افراد باید با یک مشاور مشورت کنند تا ببینند که آیا جراحی برای آن‌ها مناسب است یا خیر.
 3. افرادی که دارای مشکلات پوستی هستند. افرادی که دارای مشکلات پوستی مانند زخم‌های باز ، التهابات پوستی ، یا عفونت‌های پوستی هستند ، ممکن است برای جراحی زیبایی بینی مناسب نباشند. این افراد باید با پزشک خود مشورت کنند تا ببینند که آیا جراحی برای آن‌ها مناسب است یا خیر.
 4. افرادی که دارای مشکلات سیستم ایمنی هستند. افرادی که دارای مشکلات سیستم ایمنی مانند ایدز هستند برای جراحی زیبایی بینی مناسب نیستند و انجام این عمل بخاطر خطرات احتمالی که برایشان وجود دارد توصیه نمی شود.
 5. افرادی که دارای مشکلات تنفسی هستند. افرادی که دارای مشکلات تنفسی مانند آسم ، برونشیت ، یا سینوزیت هستند ، ممکن است برای جراحی زیبایی بینی مناسب نباشند. این افراد باید با پزشک خود مشورت کنند تا ببینند که آیا جراحی برای آن‌ها مناسب است یا خیر.

از طرفی ، برخی از افراد ممکن است برای جراحی زیبایی بینی مناسب باشند ، اما به دلیل عوامل دیگری مانند هزینه ، زمان ، یا خطرات جراحی ، از انجام آن صرف نظر کنند. این افراد باید با پزشک خود مشورت کنند تا ببینند که آیا جراحی برای آن‌ها مناسب است یا خیر.

جراحی زیبایی بینی استخوانی

بینی استخوانی به نوعی گفته می شود که دارای استخوان محکم و پوست نازک باشد ، ویژگی های این نوع بینی باعث شده تا فرد از عمل زیبایی بینی استخوانی نتیجه خوبی به دست آورد.

عمل زیبایی بینی گوشتی

افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی گوشتی خود را دارند ، باید بدانند که به دلیل پوست ضخیم و استخوان ضعیفی که دارند ، معمولاً جراحان بینی به آن ها توصیه می کنند جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

 

جراحی زیبایی بینی- دکتر باقری حق

 

جراحی بینی ترمیمی

در صورتی که بعد از جراحی اولیه به هر دلیلی نیاز به جراحی مجدد دماغ ضرورت یابد ، می بایست جراحی بینی ترمیمی انجام گیرد. مناسب ترین زمان برای قدام به جراحی ترمیمی زمانی است که حداقل یکسال از اولین جراحی گذشته باشد و تورم بینی کاهش یافته و ساختار بینی به حالت نرمال برسد. چنانچه جراحی ترمیمی بینی برای بار دوم و سوم انجام گیرد ، منجر به طولانی شدن زمان جراحی بعدی شده و حداقل ۲ الی ۳ سال بعد از جراحی اول امکان پذیر است.

جراحی زیبایی بینی طبیعی

افرادی که مدل بینی طبیعی را انتخاب می کنند ، بهتر است بدانند که در جراحی طبیعی ، بینی فرم دار و تیز نمی شود.

حد استاندارد زاویه بین لب و بینی حفظ می گردد.

قوس روی بینی بسیار نامحسوس می باشد و سوراخ های بینی حالت طبیعی خود را دارند.

نمونه جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح زیبایی بینی تهران دکتر باقری حق

 

روش های جراحی زیبایی بینی به شرح ذیل می باشد:

جراحی زیبایی بینی با یکی از دو تکنیک  باز یا بسته انجام می شود.

 • جراحی زیبایی بینی به روش باز

در این روش جراحی ، بهترین جراح بینی تهران یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از بلند کردن پوست از استخوان تغییرات مورد نیاز را اعمال می نماید.

 • عمل زیبایی بینی به روش بسته

در جراحی بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش های ایجاد شده در داخل بینی می باشد.

عمل زیبایی بینی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات بسیاری درباره زیبایی بینی بدون جراحی و با لیزر می باشیم ، باید گفت هنوز علم آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی بر روی اسکلت بینی ایجاد کرد و لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

 

 

اقدامات قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی به شرح ذیل می باشد:

 1. فرد بهتر است دو هفته قبل و بعد از رینوپلاستی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین استفاده نکند.
 2. دو هفته قبل و بعد از جراحی از الکل و سیگار استفاده نشود.
 3. بیمار آزمایشاتی را که پزشک تجویز نموده است به طور کامل انجام دهد.
 4. به مدت ۸ ساعت قبل از عمل زیبایی بینی چیزی میل نکند و ناشتا برای عمل مراجعه کند.
 5. بانوان بدون آرایش صورت مراجعه کنند و آقایان ریش و سبیل خود را پیش از مراجعه بتراشند.
 6. بعد از انجام جراحی برای کاهش تورم و کبودی هنگام استراحت دو بالشت زیر سر خود قرار دهید و از کمپرس یخ نیز استفاده کنید.
 7. داروهایی را که بهترین جراح بینی تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 8. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد پرهیز کنید.
 9. تا دو ماه بعد از عمل جراحی زیبایی بینی از زدن عینک خودداری کنید.

برای آگاهی بیشتر درباره اقدامات قبل از جراحی و مراقبت های بعد از آن ، بهتر است به مطالبی که دکتر علی باقری حق ، بهترین دکتر جراحی بینی در تهران تهیه کرده و در سایت ایشان موجود است ، مراجعه کنید.

تفاوت جراحی زیبایی بینی در مردان و زنان :

 1. جراحی زیبایی بینی در مردان و زنان دارای تفاوت هایی در آناتومی و زیبایی می باشد که در این بخش از مقاله می خواهیم به آن بپردازیم.
 2. بینی آقایان نسبت به بانوان پوست ضخیم تر و اسکلت محکم و قوی تری دارد و این ارتباط مستقیم با سیستم هورمونی آن ها دارد.
 3. بینی آقایان برجستگی بیشتری نسبت به بانوان دارد.
 4. بینی آقایان نسبت به بانوان بلندتر می باشد.
 5. بانوان در جراحی زیبایی بینی خواهان مدل بینی های عروسکی و ظریف هستند ، در حالی که در مردان اینگونه نیست.
 6. در عمل جراحی ، زاویه بین بینی و لب در آقایان حدود ۹۰ الی ۹۵ درجه می باشد ، در حالی که در بانوان این زاویه حدود ۱۰۰ الی ۱۰۵ درجه است.

 

 

نکاتی در خصوص عمل زیبایی بینی :

آقایانی که قصد این عمل جراحی را دارند ، بهتر است به بهترین جراح بینی تهران مراجعه کنند که تجربه جراحی در مردان را داشته باشد.

اصول جراحی در بانوان و آقایان یکسان می باشد و تنها در آنالیز و تحلیل جزئیان بینی مردان و زنان تفاوت وجود دارد.

همچنین بهتر است بدانید که به دلیل ضخیم بودن پوست بینی در مردان دوره نقاهت کمی طولانی تر می باشد.

بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی چه سنی است ؟

عمل زیبایی بینی دارای محدودیت سنی می باشد و افراد به دلیل پیشگیری از بروز عوارض احتمالی ، نباید پیش از سن تعیین شده اقدام به جراحی نمایند. ولی به طور کلی ، سن مناسب جهت عمل بینی در خانم ها از ۱۵ سال و در آقایان از ۱۷ سال مجاز می باشد ، زیرا در این سن به رشد كامل جسمی ، فكری و انگیزه كافی برای جراحی رسیده اند.

آیا تعداد دفعاتی که می توان عمل زیبایی بینی را انجام داد محدودیت دارد ؟

خیر ، اما قاعدتا هر قدر تعداد دفعاتی که بینی تحت عمل قرار می گیرد بیشتر شود ، احتمال بروز عوارض شدت می یابد ، لذا نباید در صورت مواجهه با هر نوع اشکالی در بینی عمل مجدد انجام داد. البته این بدان معنا نیست که افراد  در صورت وجود مشکل و اختلالات شدید از جراحی های بعدی منصرف شوند ، زیرا چنانچه عمل با دقت کافی و تکنیک مناسب انجام شود می‌تواند نتایج قبلی را بهبود بخشد.

 

جراحی زیبایی بینی- دکتر باقری حق

انتخاب بهترین جراح بینی

چنانچه در صدد جراحی زیبایی بینی هستید ، عجله نکنید و به طور کامل تحقیق کنید و به صورت عجولانه در این مورد تصمیم گیری نکنید.

بهترین دکتر عمل بینی تهران، باید ویژگی های زیر را دارا باشد :

 • سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار دهد.
 • نسبت به اصول جراحی آگاهی داشته باشد.
 • اصول زیبایی شناسی را بداند.
 • قادر به تجسم بینی بیمار پس از جراحی باشد.
 •  صبور و شکیبا باشد و نگرانی بیمار از جراحی را مرتفع نماید.

نمونه جراحی زیبایی بینی توسط دکتر باقری حق بهترین دکتر عمل زیبایی بینی تهران

 

عوارض جراحی زیبایی بینی چیست ؟

بسیار از افراد در جلسه مشاوره ،درباره عوارض جراحی می پرسند که باید به آن ها بگوییم در صورتی که برای جراحی زیبایی بینی به بهترین جراح بینی مراجعه کنید و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نمایید ، دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد. تنها عارضه جراحی تورم ، کبودی ، آبریزش و گرفتگی بینی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

هزینه جراحی زیبایی بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی تهران ، هزینه های بیمارستان و متخصص بیهوشی ، هزینه های آزمایشات و جلسات معاینه و غیره تعیین می شود. به این نکته مهم توجه کنید که صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنید و پس از آن بینی خود را برای جراحی به او بسپارید.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان