جراحی زیبایی بینی به عنوان پرطرفدار ترین جراحی زیبایی و همچنین درمانی در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر، جهت برطرف کردن نیازهای مختلف،پیشرفت های زیادی داشته و روبه روز بهتر شده است. داوطلبان و متقاضیان این جراحی، می توانند با توجه به نیاز ، سلیقه و دلخواهشان برای انجام عمل بینی خود، متدهای و مدل های مختلفی را انتخاب کنند.دکتر علی باقری حق، بهترین جراح بینی تهران، با سابقه درخشان و تجربه بی نظیر در این حوزه ، به بررسی و توضیح متدهای مختلف جراحی بینی می پردازند.

 

تفاوت جراحی بینی باز و بسته

 

تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته

به گفته بهترین جراح بینی تهران تفاوت جراحی بینی به روش باز و بسته در برشی است که در جراحی بینی در داخل یا خارج بینی برای اعمال تغییرات لازم ایجاد می شود.

جراحی بینی به منظور رفع ایرادات ظاهری بینی در عین حفظ عملکرد طبیعی بینی و ایجاد تناسب آن با دیگر اجزای صورت انجام می شود.

افراد می توانند با دیدن نمونه کارهای دکتر علی باقری حق متخصص گوش و حلق و بینی داخل آرشیو گالری تصاویر سایت و اینستاگرام ایشان با نحوه کار ایشان روی انواع مدل بینی آشنا شوند.

انواع متدهای جراحی بینی - دکتر علی باقری حق

برش ها در جراحی بینی باز و بسته به چه صورت می باشد ؟

  • برش ایجاد شده در جراحی بینی باز روی کلوملا به مقدار ۲ میلی متر می باشد.
  • برش ها در جراحی بینی بسته داخل سوراخ های بینی می باشد و پوست با ابزار مخصوص از ساختار بینی جدا می گردد.
  • برشی که انواع عمل بینی در پره های بینی ایجاد می شود به منظور کوچک کردن و متقارن سازی سوراخ های بینی است و ربطی به روش های جراحی بینی ندارد.

نکاتی در مورد جراحی بینی به روش باز و بسته

  • جراحی بینی به روش باز اولویت اول جراحان بینی می باشد به دلیل اینکه روی ساختمان بینی تسلط کامل دارند و در جراحی بینی بسته دسترسی به خصوص در قسمت نوک بینی کم می باشد.
  • جراح بینی روش عمل بینی را با توجه به نوع و ساختمان بینی و انتظار فرد از جراحی بینی انتخاب می کند.
  • تورم در جراحی بینی باز بیشتر از جراحی بینی بسته به خصوص در نوک بینی خواهد بود به دلیل اینکه پوست به طور کامل از ساختار بینی جدا می گردد.
  • یکی از مزایایی که جراحی بینی به روش باز دارد این است که به دلیل احاطه کامل روی ساختار بینی قدرت مانور بیشتری را روی ایرادات بینی دارد.
  • جراحی بینی بسته مناسب افرادی است که ایرادات زیادی به خصوص در قسمت نوک بینی خود ندارند و انتظار تغییرات چشمگیر روی بینی بعد از جراحی بینی ندارند.
  • افردی که دارای عمل بینی پیچیده از قبیل جراحی بینی ترمیمی هستند روش انتخاب شده توسط جراح بینی ، جراحی بینی به روش باز خواهد بود که امکان خطا در جراحی بینی به حداقل ممکن برسد.

برخی افراد در مورد برش هایی که در پره های بینی ایجاد می شود ابهاماتی برایشان پیش آمده که جزو جراحی بینی باز است یا بسته.

باید متذکر شد که برش در پره های بینی با هدف متقارن سازی و کوچک کردن اندازه سوراخ های بینی است که در صورت لزوم حین عمل بینی زده می شود.

دکتر علی باقری حق
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
فلوشیپ جراحی سر و گردن

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان