امروزه متقاضیان جراحی بینی نسبت به گذشته افزایش یافته است و این افراد با هدف درمانی یا زیبایی اقدام به جراحی می کنند. رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی از دو بخش به نام ” رینو ” به معنای بینی و ” پلاستی ” به معنای زیبا کردن تشکیل شده است. در عمل بینی با هدف درمانی مشکلاتی همچون انحراف بینی ، شکستگی بینی ، پولیپ بینی بهبود می یابد.در جراحی زیبایی بینی ایرادات ظاهری همچون افتادگی نوک بینی ، کجی بینی ، بزرگی و کوچکی نوک بینی ، نامتقارن بودن سوراخ های بینی ، قوز روی بینی و غیره برطرف می شود. افرادی که قصد جراحی رینوپلاستی دارند در انتخاب جراح بینی بسیار دقت نمایند، در صورتی که از نتیجه جراحی بینی راضی نباشند تا یک سال باید صبر کنند تا زخم های ایجاد شده از جراحی اولیه بهبود یابد.با مراجعه به بهترین جراح بینی تهران ، دکتر علی باقری حق می توانید نتیجه ای بسیار عالی را در پیش داشته باشید.

 

جراحی بینی -دکتر علی باقری حق

 

انواع بینی :

بینی بر اساس ساختار اسکلتی و نوع پوست به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم می شود.

 • جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی که دارای استخوان و غضروف محکم و پوست نازک است انجام می شود. بینی استخوانی برای جراحی فانتزی یا عروسکی و عمل بینی طبیعی مناسب است.
 • جراحی بینی گوشتی بر روی بینی که دارای استخوان و غضروف ضعیف و پوست ضخیم است انجام می شود، جراحی بر روی این نوع بینی در گذشته به دلیل باورهایی که در خصوص بازگشت بینی گوشتی وجود داشت کمتر انجام می شد.

باید گفت امروزه با پیشرفت علم پزشکی برای اعمال تغییرات بر روی بینی گوشتی در صورت نیاز پیوند غضروف انجام شده و پوست نازک تر می شود، به این ترتیب بینی دیگر قابل بازگشت به حالت اولیه خود نیست و نتیجه مطلوب تری حاصل می شود. بهترین دکتر عمل بینی تهران به کسانی که دارای این نوع بینی هستند توصیه می کند، برای کسب نتیجه ایده آل از جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

 

 جراحی بینی-دکتر باقری حق

سن مناسب برای عمل بینی

افراد در هر سنی می توانند برای جراحی بینی خود به پزشک مراجعه کنند. اما در بسیاری از موارد جراح بینی توصیه می کند، افراد در سن بلوغ و تا پایان سن بلوغ برای جراحی اقدام نکنند، زیرا استخوان و پوست بینی افراد در این سن در حال رشد بوده و جراحی زودتر از رشد کامل بینی، نتیجه رضایت بخشی نخواهد داشت.

جراحی بینی طبیعی

مدل بینی طبیعی امروزه یکی از پرطرفدارترین مدل های بینی در میان آقایان و بانوان می باشد که در آن حالت طبیعی بینی حفظ می شود. در این مدل بینی زاویه بین بینی و لب حدود ۹۵ الی ۱۰۰ درجه می باشد. در مدل بینی طبیعی چین های اطراف بینی نیز حفظ می گردد و روی بینی قوسی وجود ندارد.

عمل بینی ترمیمی

جراحی بینی ثانویه یا ترمیمی زمانی انجام می شود که فرد از نتیجه رینوپلاستی اولیه خود رضایت نداشته باشد یا دچار مشکلاتی همچون غیر قرینگی بینی ، افتادگی نوک بینی ، رفع نشدن کامل قوز بینی و غیره باشد. در این صورت فرد باید تا یک سال صبر کند تا زخم های ایجاد شده از جراحی اولیه بینی بهبود یابد و بعد از آن برای جراحی ترمیمی بینی مراجعه کند.

 

انواع روش جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

بهترین پزشک عمل بینی تهران ، دکتر باقری حق توضیح می دهد که رینوپلاستی به دو تکنیک جراحی بينی باز و جراحی بينی بسته انجام می شود.

جراحی بینی به روش باز : در این روش عمل بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود تا جراح بینی با جدا کردن پوست از اسکلت دید بهتری برای اعمال تغییرات بر روی بینی داشته باشد. جراحی بینی به روش باز برای جراحی های پیچیده و دشوار و رینوپلاستی ترمیمی بسیار مناسب می باشد.

جراحی بینی به روش بسته : در این روش عمل بینی هیچ برشی بر روی کلوملا و پوست ایجاد نمی شود و تمام برش ها برای اعمال تغییرات در داخل بینی زده می شود. از این روش در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه به دلیل ویژگی هایی که عمل بینی به روش باز دارد، اکثر جراحان بینی از آن استفاده می کنند.

جراحی بینی- دکتر باقری حق

 

عمل بینی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغات گسترده ای در خصوص جراحی بینی با لیزر هستیم، اما باید گفت هنوز علم پزشکی در این زمینه آنقدر پیشرفت نکرده است که بتواند با استفاده از لیزر تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال کرد. باید بدانید که لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست می شود و هیچ تغییری بر روی اسکلت ایجاد نمی کند.

جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی تهران دکتر باقری حق

نحوه انتخاب جراح بینی :

 • همانطور که می دانید انتخاب جراح بینی از جمله مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی می باشد چرا که با مراجعه به بهترین جراح بینی می توانید نتیجه ایده ال و مطلوبی را به دست آورید.
 • برای انتخاب جراح بینی خوب در تهران می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل واژه بهترین جراح بینی را جستجو کنید.
 • پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی برای مشاوره به مطب ان ها رفته و درباره انتظارات خود از جراحی بینی با آن ها مشورت کنید.
 • نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده کنید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.
 • با بیماران حاضر در مطب صحبت کرده و میزان رضایت آن ها را از جراحی بینی بسنجید.
 • درباره میزان تحصیلات و شهرت جراح بینی تحقیق کنید.

 

جراحی بینی- دکتر باقری حق

ویژگی های یک جراح بینی خوب به شرح ذیل می باشد:

 • بهترین متخصص گوش ، حلق و بینی تهران ، باید صبور باشد و تمامی نکات مربوط به جراحی زیبایی بینی یا عمل بینی را به بیمار توضیح دهد.
 • جراح بینی باید با حوصله  و دقت به صحبت های بیمار گوش کند و انتظارات او را از جراحی زیبایی بینی بسنجد و در صورتی که بیمار خواسته نامعقولی از جراحی رینوپلاستی داشت سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که فرد متقاعد نشد از جراحی او اجتناب نماید.
 • جراح بینی باید سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد و صرفا به فکر منافع خود نباشد.
 • به علم زیبایی شناختی آگاه باشد و بتواند بینی را بعد از عمل جراحی زیبایی بینی تجسم کند تا بهترین مدل بینی را به فرد پیشنهاد دهد.

 

جراحی بینی-دکتر باقری حق

 

اقدامات قبل از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

 • آرمایشاتی را که جراح بینی برای عمل بینی تجویز کرده انجام دهد، بانوان بهتر است آزمایش بارداری نیز پیش از عمل انجام دهند.
 • دو هفته قبل از جراحی بینی فرد از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وارفامین و آسپرین خودداری کند.
 • دو هفته قبل از عمل بینی از الکل ، سیگار و قلیان استفاده نکند.
 • شب قبل از عمل بینی غذای سبک میل کند و از ۸ ساعت قبل از عمل زیبایی بینی چیزی میل نکند و ناشتا برای عمل بینی مراجعه کند.
 • در روز جراحی زیبایی بینی حتما دو همراه با خود داشته باشید.
 • بانوان بدون آرایش صورت و لاک ناخن برای رینوپلاستی مراجعه کنند.
 • آقایان برای عمل دماغ حتما ریش و سبیل خود را بتراشند.

 

جراحی بینی-دکتر باقری حق

مراقبت های بعد از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

بهترین جراح بینی تهران، دکتر باقری حق مراقبت های بعد از جراحی بینی برای افراد را به این ترتیب توصیه می کند:

 • فرد روز بعد از جراحی را حتما استراحت کند.
 • بعد از عمل بینی فرد از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد، خودداری کند.
 • برای کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی زیبایی بینی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • تا مدتی ازغذاهای آبکی که نیاز به جویدن زیاد ندارد، استفاده کنید.
 • برای برداشتن گچ بینی حتما به جراح بینی خود مراجعه کنید و زدن چسب را تا مدتی به او بسپارید.
 • تا دو ماه از زدن عینک آفتابی و طبی خوددداری کنید.

هزینه عمل بینی چقدر است؟

هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان، دستمزد متخصص بیهوشی، هزینه داروها و آزمایشات و جلسات معاینه تعیین می گردد.

نمونه جراحی بینی بهترین جراح بینی تهران 

انحراف بینی

از نظر بهترین دکتر عمل بینی تهران ، بینی دارای یک تیغه میانی است که می بایست در خط مرکزی قرار گیرد ، چنانچه تیغه بینی از مرکز منحرف شود منجر به انحراف بینی می گردد و عوارضی مانند اختلال در تنفس را ایجاد خواهد نمود که در این شرایط برای درمان باید جراحی بینی انجام شود.

دلایل انحراف بینی

انحراف بینی ممکن است در اثر موارد ذیل ایجاد شود :

 1. انحراف بینی به صورت مادرزادی
 2. انحراف بینی در اثر آسیب دیدن

تفاوت انحراف بینی با کجی بینی

انحراف بینی با کجی بینی کاملا مغایرت دارد ، چرا که کجی بینی ظاهر بینی را تحت الشعاع قرار داده و اختلالات تنفسی به همراه نخواهد داشت ، لذا درمان آن نوعی جراحی زیبایی بینی تلقی می شود. انحراف بینی باعث ایجاد تغییر در ظاهر بینی نمی شود و منجر به بروز مشکلات متعددی از جمله مشکلات تنفسی می شود ، بنابراین در صورت نیاز به جراحی جهت درمان ، در دسته جراحی های درمانی بینی قرار خواهد گرفت.

 

جراحی بینی- دکتر باقری حق

 

شایع ترین علائم انحراف بینی

 • اختلال در تنفس
 • گرفتگی بینی در یک یا هر دو طرف بینی
 • عفونت های سینوسی مکرر

سایر علائم انحراف بینی

 • آبریزش بیش از اندازه بینی
 • بروز ترشحات در ناحیه پشت حلق
 • خونریزی بینی
 • خشک شدن حفره های بینی
 • سر درد
 • خروپف نمودن

چنانچه انحراف بینی شدید باشد ممکن است منجر به بروز قطع تنفس در هنگام خواب یا اصطلاحا آپنه خواب گردد و همانطور که گفته شد بهترین راه درمان جراحی بینی است.

 

 

تشخیص انحراف بینی

جهت تشخیص این عارضه ، ابتدا پزشک متخصص اقدام به معاینه و بررسی حفره های بینی ، ناحیه قرار گیری تیغه بینی و سایز حفره های بینی می نماید. سپس وضعیت بیمار را از لحاظ مشکلات تنفسی ، سینوسی و غیره مورد بررسی قرار می دهد.

درمان انحراف بینی

در صورتی که انحراف بینی جزئی باشد بهترین دکتر عمل بینی تهران از طریق تجویز داروهای آنتی هیستامین ، داروهای ضد احتقان و اسپری های استروئیدی علائم انحراف بینی را کاهش می دهد ، بدیهی است که با استفاده از این موارد این عارضه به طور کامل مرتفع نمی شود. در مواردی که این مشکل شدید باشد و نتوان به کمک مصرف دارو و غیره آن را درمان نمود تنها راهکار قطعی جهت درمان ، جراحی انحراف بینی می باشد.

جراحی انحراف بینی

در طی جراحی انحراف بینی ، بهترین متخصص و جراح بینی تهران در تیغه میانی بینی برش کوچکی ایجاد نموده و اقدام به برداشتن غضروف یا استخوان اضافی که سبب بروز انحراف بینی شده است می نماید. لازم به ذکر است برخی بیماران که دچار انحراف بینی هستند و به منظور جراحی بینی مراجعه می نمایند خواستار تغییر در ظاهر بینی نیز می باشند که در این موارد می بایست همزمان با جراحی انحراف بینی جراحی زیبایی بینی نیز انجام پذیرد.

 

 

جراحی بینی-دکتر باقری حق

 

پرسش و پاسخ پر تکرار

نتیجه نهایی عمل بینی چه زمانی مشخص می شود؟

با توجه به تغییراتی که در بینی افراد انجام می شود، تورم و التهاب در هر فردی با دیگری متفاوت است. اما به طور کلی تورم بعد از ۶ ماه الی یک سال از بین رفته و نتیجه نهایی جراحی بینی مشخص خواهد شد.

آیا بعد از عمل بینی جای زخم ها باقی می ماند؟

احتمال باقی ماندن محل برش بر روی بینی بعد از جراحی بسیار زیاد است. اگر جراحی به صورت بسته انجام شود، تمامی تغییرات لازم داخل حفره بینی اعمال شده و محل برش مشخص نخواهد شد. در صورتی که جراحی به روش باز دارای بخیه هایی غیر جزیی اطراف بینی بوده، که احتمال باقی ماندن جای زخم در این روش شایع است.

ایا افراد مبتلا به آلرژی می توانند بینی خود را جراحی کنند؟

بهتر است بدانید که جراحی بینی هیچ تداخلی با آلرژی نداشته و تاثیری در بهبود و یا تشدید آن نمی گذارد. تنها این افراد بسته به شدت آلرژیشان باید توسط پزشک معاینه و بررسی شوند، و در صورت نیاز از داروهای بخصوص و ضد حساسیت استفاده کنند.

علت استفاده از تامپون بعد از عمل بینی چیست؟

جراح بینی به مدت ۱روز تامپون را به منظور کاهش خونریزی و تورم و التهابات داخل بینی افراد قرار می دهد.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان