افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی گوش را دارند بهتر است اطلاعات خود را درباره مراقبت های بعد از جراحی گوش برای به دست آوردن نتیجه بهتر افزایش دهد. در جراحی گوش ، جراح گوش برای اعمال تغییرات بر روی گوش یک برش کوچک در پشت گوش جایی که چین های گوش موجود است ایجاد می کند. پس از اتمام اعمال تغییرات جراح گوش ، گوش را در ناحیه مورد نظر بخیه زده و پانسمان می کند. باید گفت مدت زمان جراحی اتوپلاستی حدود ۲ ساعت بوده و جراحی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. هر آنچه که در رابطه با مراقبت های بعد از اتوپلاستی را نمی دانید ، می توانید با مطالعه مقاله تهیه شده توسط دکتر علی باقری حق بهترین متخصص گوش ، حلق و بینی در تهران ، بی آموزید.

مراقبت های بعد از جراحی گوش _ دکتر باقری حق

 

آیا افراد بعد از جراحی اتوپلاستی می توانند فعالیت های روزانه خود را آغاز کنند؟

بهتر است بدانید که بعد از اتمام پروسه عمل اتوپلاستی ، پزشک خوب و ماهر در تهران توصیه می کند تا ضمن رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش ، افراد به مدت یک هفته از انجام فعالیت های ورزشی و فعالیت های روزانه و سنگین خودداری کنند. زیرا در این مواقع و با داشتن تحرک بسیار زیاد سبب افزایش گردش خون شده که باعث اسیب دیدگی گوش افراد می شود. به همین منظور به هنگام رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش بیماران باید به مدت یک ماه از انجام فعالیت های روزانه و ورزشی سنگین خودداری کنند و سر خود را در مدت زمان طولانی به سمت پایین قرار ندهند.

مراقبت های بعد از جراحی گوش به شرح ذیل می باشد

از جمله مهم ترین نکات مربوط به مراقبت های بعد از جراحی گوش عبارتند از:

 • بعد از جراحی گوش با دهان باز عطسه کنید.
 • تا یک ماه از وارد کردن اجسام به داخل گوش خودداری کنید.
 • برای معاینه و کشیدن بخیه های گوش به جراح گوش مراجعه کنید.
 • بیمار بهتر است هنگام خواب و استراحت دو بالشت زیر سر خود قرار دهد.
 • تا دو هفته بعد از جراحی گوش از نوشیدن الکل و مصرف دخانیات خودداری کنید.
 • داروهایی را که جراح گوش برای تان تجویز کرده است راس ساعت استفاده کنید.
 • بهتر است بعد از جراحی گوش مصرف نمک را در وعده های غذایی خود کاهش دهید.
 • برای کاهش میزان تورم بعد از جراحی زیبایی گوش می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از برخورد با افراد سرما خورده خودداری کنید و مراقب باشید بعد از جراحی زیبایی گوش سرما نخورید.
 • به مدت دو هفته پس از عمل زیبایی گوش از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون آسپرین و وارفارین و غیره خودداری کنید.
 • پانسمان گوش مانع از تورم بیش از حد گوش شده و گوش را در محل جدید تثبیت می کند پس مراقب پانسمان گوش باشید تا خیس نشود.
 • یکی از موارد مهم در مراقبت های بعد از عمل زیبایی گوش که فرد باید رعایت کند این است که بر روی گوشی که جراحی شده است نخوابد.
 • مشاهده خونابه بعد از عمل گوش امری طبیعی بوده اما در صورتی که دچار خونریزی شد حتماً به متخصص گوش و حلق و بینی خود در تهران و سایر شهرها مراجعه کنید.
 • بعد از جراحی زیبایی گوش تا زمانی که جراح گوش تعیین کرده از رفتن به حمام ، استخر سونا و غیره خودداری کنید، در صوریت که به حمام رفتید مراقب باشید سرتان خیس نشود.

آیا استحمام بعد از اتوپلاستی مانعی ندارد؟

توجه داشته باشید که در دوره نقاهت و رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش ، تا زمانی که بخیه ها به طور کامل جذب نشده باشند و یا توسط بهترین پزشک در تهران کشیده نشده باشند ، اجازه استحمام برای افراد وجود نخواهند داشت. زیرا این کار سبب ابتلای افراد به عفونت داخلی گوش می شود

نکته: بهتر است بدانید که رفتن افراد به محیط های عمومی همچون استخر ، سونا و جکوزی تا بهبودی کامل و برداشت پانسمان ممنوع بوده و افراد باید از قرار گرفتن در این مکان ها خودداری کنند.

پانسمان و برداشت آن بعد از عمل اتوپلاستی

تا ئزمانی که پانسمان در مراقبت های بعد از جراحی گوش بر روی گوش قرار گرفته باشد ، باید برای برداشت آن تنها به پزشک مراجعه کنید و نباید در منزل اقدامی خود سرانه را انجام دهید ، زیرا این کار سبب افزایش ریسک آسیب دیدگی گوش خواهد شد. البته لازم به ذکر است که تا زمانی که پانسمان بر روی گوش قرار داد و مایع خونی در گوش است ، خطر افت شنوایی در این مواقع بسیار زیاد می باشد ، بنابراین از برداشت خود سرانه پانسمان در دوره نقاهت خودداری کنید و سعی کنید هیچ گونه اقدامی را بدون اطلاع پزشک خود در تهران انجام ندهید.

دوره نقاهت افراد بعد از جراحی اتوپلاستی چگونه است؟

زمان مورد نیاز برای استراحت و گذراندن دوره نقاهت با رعایت مراقبت های بعد از جراحی گوش مشخص نبوده و در هر فردی ممکن است متفاوت باشد. اما به طور کلی تمامی علائم و عوارض در ده روز ابتدایی بهبود یافته که زیبا جویان در این بازه زمانی نیاز به استراحت کافی خواهد داشت. علاوه بر آن لازم است تا نکات مراقبتی در این دوره با دقت و توجه بسیاری زیادی انجام شود که پزشک در جلسات مشاوره موارد لازم را به بیمار به طور کامل آموزش خواهد داد.

افراد باید از چه رژیم غذایی در دوره نقاهت بعد از جراحی گوش پیروی کنند؟

در مراقبت های بعد از جراحی گوش ، بهتر است با توجه به توصیه های پزشک خوب و با تجربه در تهران بیماران رژیم غذایی خود را با نوشیدن مایعات آغاز کنند و به مرور مواد غذایی نرم و بدون نیاز به جویدن را به آن اضافه کنند. انجام این موارد از وارد شدن هر گونه آسیب به گوش ها کمک کرده و از درد بیمار که ناشی از جویدن مواد غذایی می باشد می کاهد.

مراقبت های بعد از جراحی گوش و مدیریت درد

درمان درد بعد از جراحی گوش موضوع مهمی است که نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارد. هر نوع جراحی روی گوش ، فرآیندی در جهت بهبودی این عضو محسوب می شود ، اما گاهی این عمل با درد و ناراحتی همراه است که البته امری کاملاً طبیعی و قابل کنترل است. مدیریت درد پس از جراحی گوش ، گامی بسیار مهم برای ایجاد تجربه بهبودی درست و سریع است. اما چگونه می توان میزان درد را کنترل کرد؟

استفاده از دارو ، یکی از راه های اصلی کنترل درد است. شاید پزشک برای کمک به کنترل درد ، داروهای ضد التهابی یا مسکن‌ها را تجویز کند. رعایت دقیق توصیه های پزشک و مصرف به موقع داروها ، بسیار اهمیت دارد. علاوه بر دارو ، تکنیک های مختلف کنترل درد نیز می توانند کمک کننده باشند. تنفس عمیق ، تکنیک های آرام سازی ، مانند مدیتیشن و یوگا و تغییرات جزئی در حرکات روزانه می توانند در درمان و کنترل درد موثر باشند. علاوه بر این ، مراقبت از جراحی گوش و نواحی تحت تاثیر نیز بسیار مهم است. رعایت نکاتی بعد از جراحی ، مانند استفاده از یخ برای کاهش تورم ، تمیز و خشک نگه داشتن سطوح و پیروی از دستورالعمل های پزشک می توانند شما را به بهبودی سریع برسانند.

معمولاً جهت مراقبت از زخم ها ، پمادهای موضعی و داروها ، برای استعمال موضعی و توصیه می شوند. بعضی از این پمادها ، اثر آنتی بیوتیکی دارند و از عفونت پیشگیری می کنند. همچنین باعث چرب نگهداشتن بخیه ها شده و از خشک شدن و خونریزی ناشی از آن جلوگیری می کنند.

در نهایت ، ارتباط فعال با پزشک یکی از اصول اصلی مدیریت درد است. در صورت داشتن هرگونه تغییر یا نگرانی باید به پزشک خود اطلاع دهید ، تا اقدامات لازم انجام شود. به یاد داشته باشید که مدیریت درد بعد از جراحی گوش یک هنر است و با رعایت توصیه ها و مراقبت های لازم می توانید به سرعت وضعیت بهبودی خوبی داشته باشید.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان