عوارض جراحی بینی

عوارض جراحی بینی یکی از سوالات متداولی است که افراد متقاضی برای جراحی بینی از جراحان بینی می پرسند، در این مقاله می خواهیم درباره عوارض جراحی بینی صحبت کنیم.

جراحی زیبایی بینی همانطور که می دانید جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد که افراد برای به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل بهتری است به بهترین جراح بینی مراجعه کنند.

از این روش انتخاب جراح بینی اهمیت پیدا می کند، در مقالات مربوط به جراح بینی درباره انتخاب جراح بینی و ویژگی های یک جراحی بینی خوب صحبت کردیم.

جراحی بینی در صورتی که در بهترین شرایط و زیر نظر بهترین جراح بینی انجام شود نیز احتمال دارد فرد دچار عارضه ای شود که موقتی بوده و به مرور زمان رفع می شود.

عوارض جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

  • کاهش بویایی بعد از جراحی بینی

برخی از بیماران بعد از جراحی بینی از کاهش بویایی خود شکایت می کنند، باید بگوییم که عمل جراحی بینی خارج از محدوده اعصاب و حس بویایی انجام می شود به همین علت آسیبی به آن ها وارد نمی شود و این کاهش بویایی در فرد به دلیل تورم بعد از رینوپلاستی می باشد.

  • خونریزی بعد از جراحی بینی

در صورتی که جراح بینی احتمال بروز خونریزی در بیمار را دهد به او توصیه می کند به مدت یک هفته قبل و بعد از رینوپلاستی از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کنند.

 

 

عوارض جراحی بینی

 

  • چسبندگی بعد از جراحی بینی

در صورتی که عفونت بعد از جراحی بینی با آنتی بیوتیک برطرف نشود ایجاد چسبندگی در بینی می کند که بیمار برای درمان چسبندگی بینی بعد از عمل بهتر است حفره بینی را شستشو داده شود.

  • گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی

تورم مخاط بینی در افراد ده درصد افراد ایجاد گرفتگی بینی می کند.

این عارضه با رفع تورم ناشی از جراحی بینی رفع شده و بیمار به راحتی می تواند تنفس کند.

  • نامتقارن شدن سوراخ های بینی

جراحان بینی معمولا قبل از جراحی زیبایی بینی به طور دقیقا اندازه گیری هایی را انجام می دهند به همین دلیل احتمال بروز این عارضه بسیار کم می باشد، در برخی مواقع احساس نامتقارن بودن بینی می تواند به دلیل تورم بینی باشد که پس از رفع تورم برطرف می شود.

  • تنفس سوت مانند

در مواقعی که سوراخ های بینی بیش از اندازه کوچک شده باشد فرد دچار این عارضه می شود که احتمال آن نیز بسار کم است و فرد با جراحی بینی مجدد می تواند آن را برطرف کند.

 

دکتر علی باقری حق
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
فلوشیپ جراحی سر و گردن

( جراحی بینی – جراح بینی – جراحی گوش )

درباره drbagherihagh

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ده − 1 =

مشاوره رایگان