عوارض جراحی بینی یکی از سوالات متداولی است که افراد متقاضی برای جراحی بینی از جراحان بینی می پرسند، در این مقاله می خواهیم درباره عوارض های جراحی بینی صحبت کنیم. جراحی زیبایی بینی همانطور که می دانید جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد که افراد برای به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل بهتری است به بهترین پزشک مراجعه کنند. جراحی بینی در صورتی که در بهترین شرایط و زیر نظر آقای دکتر علی باقری حق ، بهترین جراح بینی در تهران انجام شود نیز احتمال دارد فرد دچار عارضه ای شود که موقتی بوده و به مرور زمان رفع می شود.

 

عوارض-جراحی-بینی - دکتر باقری حق

عوارض جراحی بینی

کاهش بویایی بعد از جراحی بینی

برخی از بیماران بعد از جراحی بینی با یکی از عوارض جراحی بینی یعنی ، کاهش بویایی خود شکایت می کنند، باید بگوییم که عمل جراحی بینی خارج از محدوده اعصاب و حس بویایی انجام می شود به همین علت آسیبی به آن ها وارد نمی شود و این کاهش بویایی در فرد به دلیل تورم بعد از رینوپلاستی می باشد.

خونریزی بعد از جراحی بینی

در صورتی که بهترین جراح بینی تهران احتمال بروز خونریزی در بیمار را دهد به او توصیه می کند به مدت یک هفته قبل و بعد از رینوپلاستی از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین خودداری کنند.

کبودی بینی بعد از جراحی رینوپلاستی

میزان و مقدار کبودی بعد از عمل بینی هر فرد علاوه بر نوع بینی به میزان تجربه بهترین پزشک در تهران نیز بستگی دارد. به همین منظور بسیار تاکید می شود که به هنگام مراجعه پزشکی حاذق و با مهارت بالا را انتخاب کنید تا از بروز عوارض جراحی بینی شما همانند کبودی کاهش یابد.

هماتوم و یا لخته شدن خون

تمامی زیبا جویان بعد از جراحی بینی با خونریزی جزئی رو به رو خواهند شد ، اما گاهی اوقات این عارضه بسیار بوده و سبب بروز هماتوم ( لخته شدن خون ) به همراه تجمع مایع زیر پوست نیز می شود که از جمله عوارض جراحی بینی می باشد.

بی حس شدن بافت بینی

در فرایند جراحی بینی ، به علت ایجاد تغییرات بسیار زیاد بافت بینی و اطراف آن بسیار اسیب دیده که سبب بی حسی آن می شود. البته بهتر است بدانید این نوع عوارض عمل دماغ طبیعی و موقتی بوده که به مرور بهبود می یابد.

ایجاد اختلال بویایی

عده بسیاری در روز های ابتدایی بعد از ترخیص به صورت موقتی با یکی از عوارض جراحی بینی یعنی حس بویایی خود را از دست می دهند ، که به همراه آن حس چشایی نیز از بین خواهد رفت. اما با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی می توان تاثیر آن را از بین برد و تا ا فرد به حالت طبیعی قبل از جراحی خود برسند.

نکروز پوست بینی

از جمله عوارض جراحی بینی که بسیار نا خوشایند می باشد از بین رفتن بافت زنده و سیاه شدن آن می باشد که در صورتی که به صورت وسیع قابل مشاهده باشد بسیار نگران کننده خواهد بود.

اسکار کومولار بینی

این اسکار در میان سوراخ های بینی به وجود می آید که سبب ضخیم تر شدن و ایجاد ناهمواری در بینی خواهد شد.

اسکار مخاطی بینی

ممکن است از عوارض جراحی بینی اسکار و زخم ها در داخل مخاط بینی زیبا جویان ایجاد شود ، که  عمدتا این عارضه در افرادی که عمل انحراف تیغه بینی انجام داده اند دیده می شود.

استخوان سپتوم بینی

التهاب و عفونت از عوامل عوارض جراحی بینی در سوراخ شدن استخوان سپتوم بینی می باشند ، که علاوه بر آن می توانند در بروز خونریزی نیز نقش داشته باشند. اگر این عارضه درمان نشود ، به مرور سوراخ آن بزرگ تر شده و مشکلات بیشتری را به همراه خود برای بیمار به وجود می آورد.

 

 

عوارض جراحی بینی - دکتر باقری حق

 

چسبندگی بعد از جراحی بینی

در صورتی که عفونت یکی از عوارض جراحی بینی ، بعد از جراحی بینی با آنتی بیوتیک برطرف نشود ایجاد چسبندگی در بینی می کند که بیمار برای درمان چسبندگی بینی بعد از عمل بهتر است حفره بینی را شستشو داده شود.

گرفتگی بینی بعد از جراحی بینی

تورم مخاط بینی از جمله عوارض جراحی بینی  در ده درصد افراد ایجاد گرفتگی بینی می کند. این عارضه با رفع تورم ناشی از جراحی بینی رفع شده و بیمار به راحتی می تواند تنفس کند.

نامتقارن شدن سوراخ های بینی

جراحان بینی معمولا قبل از جراحی زیبایی بینی به طور دقیقا اندازه گیری هایی را انجام می دهند به همین دلیل احتمال بروز عوارض جراحی بینی بسیار کم می باشد، در برخی مواقع احساس نامتقارن بودن بینی می تواند به دلیل تورم بینی باشد که پس از رفع تورم برطرف می شود.

تنفس سوت مانند

در مواقعی که سوراخ های بینی بیش از اندازه کوچک شده باشد فرد دچار این عارضه می شود که احتمال آن نیز بسار کم است و فرد با جراحی بینی مجدد می تواند آن را برطرف کند.

چگونه می توان از عوارض جراحی بلفاروپلاستی پیشگیری کرد؟

زیبا جویان برای پیشگیری از عوارض جراحی بینی خود می توانند برخی موارد را به خوبی در دوره نقاهت رعایت کنند ، برای مثال از فین کردن و خارج کردن با فشار هوا از بینی خودداری کنید ، هز گز بینی خود را ماساژ ندهید و از انجام فعالیت های بسیار زیاد و پر تنش بپرهیزید ، درست استراحت کنید و در مواقع خوابیدن با دو بالشت سر خود را به سمت بالا نگه دارید و تا زمانی که ابزار های موجود داخل بینی شما توسط پزشک خوب و با تجربه در تهران ، برداشته نشده است از رفتن به حمام بپرهیزد.  همچنین می توانید از کمپرس های سرد برای برخی علائم همچون التهاب و تورم نیز کمک بگیرید.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان