درباره عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی ، یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد. کسانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند ، بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده آل ، به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنند. از آن جا که جراحی بینی یک عمل اورژانسی نیست ، پس فرد زمان کافی برای تحقیق و انتخاب یک جراح بینی خوب را دارد ، در ادامه این مقاله از آقای دکتر علی باقری حق به بررسی عمل جراحی زیبایی بینی پرداخته ایم.

 

عمل جراحی زیبایی بینی _ دکتر علی باقری حق

 

انواع بینی

جراحان بینی با توجه به ویژگی هایی که بینی دارد آن را به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم کرده اند. بینی استخوانی به بینی گفته می شود که پوست نازک و اسکلت و غضروف محکم داشته باشد ، افرادی که دارای این نوع بینی هستند در جراحی بینی استخوانی می توانند انواع مدل بینی طبیعی ، فانتزی یا عروسکی و غیره را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند. اما بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد ، کسانی که دارای این نوع بینی هستند ، در عمل جراحی بینی گوشتی بهتر است مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند تا نتیجه ایده آل و مطلوبی را به دست آورند.

انواع روش های عمل جراحی زیبایی بینی به شرح ذیل می باشد:

جراحی زیبایی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود. در جراحی بینی به روش باز ، یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود و پس ازجدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز بر روی بینی اعمال می شود. اما در جراحی بینی به روش بسته ، هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی می باشند.

 

عمل جراحی زیبایی بینی _ دکتر باقری حق

 

عمل زیبایی بینی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغاتی درباره عمل زیبایی بینی با لیزر هستیم که باید بگوییم هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را در فرم بینی ایجاد کرد ، لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

 

عوارض عمل جراحی زیبایی بینی

بعد از جراحی بینی همچون تمام روش های جراحی زیبایی و درمانی در افراد عوارضی ایجاد خواهد شد ، البته با این تفاوت که عوارض ناشی از جراحی بینی به مراتب کمتر از سایر روش های جراحی می باشد.

برخی از این عوارض عمومی هستند ؛ به این معنی که در همه افراد و تحت هر شرایطی ایجاد خواهند شد ، اما برخی دیگر عمومیت نداشته و در شرایط زیر ایجاد می شوند:

  • در صورتی که جراح انتخاب شده از سوی فرد مهارت و تجربه لازم را نداشته و با ساختار و آناتومی بینی به طور کامل آشنایی نداشته باشد.
  • در صورتی که فرد مراقبت های بعد از جراحی بینی را به خوبی رعایت نکرده و در انجام آن ها کوتاهی نماید.

بیشتر شکایات افراد بعد از جراحی به تغییرات صورت گرفته در بینی و فرم آن مربوط می باشد که به طور معمول در اثر عدم دقت و تخصص جراح اتفاق می افتد به همین دلیل افراد باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کرده و پزشکی حاذق را انتخاب نمایند. البته باید گفت که در برخی موارد نتیجه به دست آمده از جراحی بینی کاملاً رضایت بخش است ، اما افراد به دلیل ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس یا داشتن توقعات نامعقول از نتیجه ایراد می گیرند و این هیچ ارتباطی به میزان مهارت و تخصص جراح ندارد.

 

 

عوارض عمومی جراحی زیبایی بینی

از جمله عوارض شایع بعد از جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درد

جراح برای اینکه بتواند ایرادات موجود در ساختار بینی را رفع کند ، می بایست به ساختار غضروفی-استخوانی آن دسترسی داشته باشد که این امر تنها با ایجاد برش در پوست امکان پذیر است.

ایجاد برش در پوست و اعمال اصلاحاتی همچون سوهان کشیدن استخوان ها ، موجب ایجاد زخم هایی در ساختمان بینی می شود که با دردی اندک برای افراد همراه خواهد بود.

درد ناشی از جراحی بینی را به راحتی و با مصرف مسکن می توان تسکین داد.

 

عمل جراحی زیبایی بینی _ دکتر باقری حق

 

تورم

انجام اعمالی که در فوق به آن ها اشاره کردیم نه تنها موجب ایجاد درد در فرد می شوند که باعث بروز مقداری تورم نیز در بینی افراد خواهند شد که میزان و شدت آن به عواملی همچون نوع بینی ، ویژگی های بدن هر فرد و شدت ایرادات موجود در بینی بستگی دارد.

شدت تورم در روزهای ابتدایی در بیشترین مقدار خود قرار داشته و به مرور زمان از آن کاسته می شود.

کبودی

از دیگر عوارض عمومی ناشی از جراحی بینی می باشد که به طور معمول در اطراف چشم ها و بینی بروز می کند. داشتن رژیم غذایی سرشار از میوه ، سبزیجات و آبمیوه های طبیعی در کاهش هر چه سریع تر کبودی ها موثر است.

قیمت عمل زیبایی بینی چقدر می باشد؟

قیمت عمل زیبایی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل بیمارستان ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنیدو نمونه کارهای او را مشاهده کنید.

 

تفاوت جراحی زیبایی بینی با جراحی بینی درمانی چیست؟

تفاوت اصلی بین جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی زیبایی) و جراحی بینی درمانی (رینوپلاستی درمانی) در اهداف و موارد استفاده آنها است. در ادامه به تفاوت‌های اصلی بین این دو نوع جراحی بینی اشاره می‌شود:

۱. هدف

  • هدف اصلی جراحی زیبایی بینی بهبود ظاهر بینی است. افرادی که از شکل ، اندازه ، زاویه ، نسبت یا تناسب بینی خود ناراضی هستند ، به این نوع جراحی مراجعه می‌کنند تا شکل و ظاهر بینی خود را به نحوی بهبود دهند که با تمایلات زیبایی شناخته شده مطابقت داشته باشد.
  • در جراحی بینی درمانی ، هدف اصلی بهبود عملکرد و تنفس بینی است. افرادی که با مشکلاتی مانند تنفس نامناسب ، انسداد هوایی دیواره بینی ، انحرافات بینی و یا مشکلات تنفسی دیگر مواجه هستند ، این نوع جراحی برای آن ها انجام می شود تا علاوه بر بهبود ظاهری ، توانایی تنفس بهتری را نیز به دست آورند.

۲. روش‌ها و تکنیک‌ها

  • در جراحی زیبایی بینی ، تکنیک‌های مختلفی مانند کاهش یا افزایش اندازه بینی ، تغییر شکل نوک ، تغییر زاویه بینی و یا اصلاح مشکلات دیگر ظاهری بینی اعمال می‌شود.
  • تکنیک‌ها و روش‌هایی مانند کوچک‌تر کردن حجم بینی ، تصحیح انحرافات ، حذف انسدادها ، اصلاح دیواره بینی و یا تعدیل ساختار داخلی بینی برای بهبود تنفس و عملکرد بینی در جراحی بینی درمانی استفاده می‌شود.

۳٫ معیارهای انتخاب

  • معیار اصلی برای انتخاب جراحی زیبایی بینی ، نیاز به بهبود ظاهری بینی و تطابق با استانداردهای زیبایی و جلب رضایت شخصی است.
  • در جراحی بینی درمانی معیار اصلی ، مشکلات عملکردی و تنفسی بینی است که نیاز به درمان دارند.

به هر حال ، در بسیاری از موارد ، جراحان زیبایی بینی توانایی انجام هر دو نوع جراحی را دارند و ممکن است بر اساس نیازها و مشکلات خاص هر فرد ، روش‌های مختلفی را ترکیب کنند تا بهترین نتیجه را برای بیماران به دست آورند. برای تصمیم گیری درست ، مشاوره با یک پزشک متخصص و تجربه‌دار در زمینه جراحی بینی بسیار مهم است.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان