درباره عمل جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد، کسانی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به بهترین جراح بینی مراجعه کنند.

از آن جا که جراحی بینی یک عمل اورژانسی نیست پس فرد زمان کافی برای تحقیق و انتخاب یک جراح بینی خوب را دارد، درباره نحوه انتخاب بهترین جراح بینی می توانید به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه کنید.

 

عمل جراحی زیبایی بینی

 

انواع بینی

جراحان بینی با توجه به ویژگی هایی که بینی دارد آن را به دو دسته بینی گوشتی و بینی استخوانی تقسیم کرده اند.

بینی استخوانی به بینی گفته می شود که پوست نازک و اسکلت و غضروف محکم داشته باشد، افرادی که دارای این نوع بینی هستند در عمل زیبایی بینی استخوانی می توانند انواع مدل بینی طبیعی ، فانتزی یا عروسکی و غیره را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند.

اما بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند در عمل جراحی بینی گوشتی بهتر است مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند تا نتیجه ایده آل و مطلوبی را به دست آورند.

انواع روش های عمل جراحی زیبایی بینی به شرح ذیل می باشد:

جراحی زیبایی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود.

در جراحی بینی به روش باز یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود و پس ازجدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز بر روی بینی اعمال می شود.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی می باشد.

 

عمل جراحی زیبایی بینی

 

عمل زیبایی بینی با لیزر

امروزه شاهد تبلیغاتی درباره عمل زیبایی بینی با لیزر هستیم که باید بگوییم هنوز علم پزشکی آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی را در فرم بینی ایجاد کرد، لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

 

عوارض عمل جراحی زیبایی بینی

بعد از جراحی بینی همچون تمام روش های جراحی زیبایی و درمانی در افراد عوارضی ایجاد خواهد شد البته با این تفاوت که عوارض ناشی از جراحی بینی به مراتب کمتر از سایر روش های جراحی می باشد.

برخی از این عوارض عمومی هستند؛ به این معنی که در همه افراد و تحت هر شرایطی ایجاد خواهند شد اما برخی دیگر عمومیت نداشته و در شرایط زیر ایجاد می شوند:

در صورتی که جراح انتخاب شده از سوی فرد مهارت و تجربه لازم را نداشته و با ساختار و آناتومی بینی به طور کامل آشنایی نداشته باشد.

در صورتی که فرد مراقبت های بعد از جراحی بینی را به خوبی رعایت نکرده و در انجام آن ها کوتاهی نماید.

بیشتر شکایات افراد بعد از جراحی به تغییرات صورت گرفته در بینی و فرم آن مربوط می باشد که به طور معمول در اثر عدم دقت و تخصص جراح اتفاق می افتد به همین دلیل افراد باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کرده و پزشکی حاذق را انتخاب نمایند. البته باید گفت که در برخی موارد نتیجه به دست آمده از جراحی بینی کاملاً رضایت بخش است اما افراد به دلیل ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس یا داشتن توقعات نامعقول از نتیجه ایراد می گیرند و این هیچ ارتباطی به میزان مهارت و تخصص جراح ندارد.

 

 

عوارض عمومی جراحی بینی

از جمله عوارض شایع بعد از جراحی بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درد

جراح برای اینکه بتواند ایرادات موجود در ساختار بینی را رفع کند می بایست به ساختار غضروفی-استخوانی آن دسترسی داشته باشد که این امر تنها با ایجاد برش در پوست امکان پذیر است.

ایجاد برش در پوست و اعمال اصلاحاتی همچون سوهان کشیدن استخوان ها، موجب ایجاد زخم هایی در ساختمان بینی می شود که با دردی اندک برای افراد همراه خواهد بود.

درد ناشی از جراحی بینی را به راحتی و با مصرف مسکن می توان تسکین داد.

 

عمل جراحی زیبایی بینی

 

تورم

انجام اعمالی که در فوق به آن ها اشاره کردیم نه تنها موجب ایجاد درد در فرد می شوند که باعث بروز مقداری تورم نیز در بینی افراد خواهند شد که میزان و شدت آن به عواملی همچون نوع بینی، ویژگی های بدن هر فرد و شدت ایرادات موجود در بینی بستگی دارد.

شدت تورم در روزهای ابتدایی در بیشترین مقدار خود قرار داشته و به مرور زمان از آن کاسته می شود.

کبودی

از دیگر عوارض عمومی ناشی از جراحی بینی می باشد که به طور معمول در اطراف چشم ها و بینی بروز می کند. داشتن رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و آبمیوه های طبیعی در کاهش هر چه سریع تر کبودی ها موثر است.

قیمت عمل زیبایی بینی چقدر می باشد؟

قیمت عمل زیبایی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه های بیمارستان و پرسنل بیمارستان ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و ابتدا درباره او تحقیق کنیدو نمونه کارهای او را مشاهده کنید.

 

 

درباره drbagherihagh

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonمشاوره رایگان