بانوان بیشتر از آقایان برای انجام جراحی بینی مراجعه می کنند ، اما باید بدانید که بانوان نسبت به آقایان دارای محدودیت هایی در جراحی بینی هستند که یکی از آن ها جراحی بینی و بارداری می باشد. در این مقاله که توسط دکتر علی باقری حق ، بهترین جراح بینی در تهران ، تهیه شده است ، می خواهیم به سوالات بانوان در خصوص تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی ، عمل بینی و بارداری و غیره بپردازیم.

آیا جراحی بینی در حین بارداری ممکن است ؟

باید در دوران جراحی بینی و بارداری به بانوان بگوییم که به هیچ وجه در دوران بارداری جراحی زیبایی بینی انجام نمی شود ، به همین علت است که پیش از اقدام برای جراحی بینی ، بهترین جراح بینی در تهران ، برای بیمار آزمایش بارداری را تجویز می کند. علت اینکه جراحی زیبایی بینی برای بانوان باردار انجام نمی شود ، این است که داروهای بیهوشی و آرام بخشی که هنگام جراحی بینی استفاده می شود بر روی جنین تاثیر منفی می گذارد.

بارداری بعد ازعمل بینی

به نقل از بهترین جراح بینی در تهران ، بانوان می توانند به هنگام جراحی بینی و بارداری ،  بعد از جراحی زیبایی بینی و گذراندن دوران نقاهت اقدام به بارداری نمایند. زمان مناسب برای حاملگی حدود دو ماه بعد ازعمل جراحی بینی می باشد ، اما جراحان بینی معمولا توصیه می کنند که تا یک سال بعد از جراحی بینی صبر کنند ، چرا که بهبودی بینی یک فرآیند تدریجی می باشد.

جراحی بینی و بارداری دکتر باقری حق

تاثییر بارداری بر جراحی بینی

در دوران بارداری به دلیل افزایش تجمع آب در بدن ، تغییراتی در بدن ایجاد می شود که میتوان به تورم بدن اشاره نمود. تورم بدن موجب می شود که حفره های سینوس متراکم شده و ضخامت تیغه بینی و مخاط افزایش یابد. بنابراین ، این موارد می توانند در جراحی بینی و بارداری تاثیر بگذارند.

خطرات و تبعات جراحی بینی حین بارداری چه هستند؟

به دلایلی همچون مضرات بیهوشی ، افزایش احتمال عفونت ، اثر زخم و اسکار و خونریزی جراحی بینی طی دوران بارداری پر ریسک است و خطراتی برای مادر و جنین دارد. در ادامه دلایل خطرزا را مطرح می کنیم.

اثرات و مضرات بیهوشی شامل علائمی از جمله سرگیجه ، سردرد ، بیحالی و حالت تهوع می شود و تاثیر مستقیمی بر جنین می گذارند. همچنین بخاطر عمل ، احتمال عفونت بالا می رود و این عارضه در این دوران خطرناک تر است ، چون مصرف آنتی بیوتیک و مسکن توسط مادر تبعات دارد و بر روی جنین اثرات منفی می گذارد. ضمناً ، مادر نمی تواند مصرف آن ها را به تعویق بیاندازد ، چون احتمال افزایش عفونت و درد وجود دارد.

اثر زخم و اسکار مورد دیگری است که می تواند این دوره گریبان‌گیر مادر شود ، چون تغییرات هورمونی و فیزیکی در این دوران ، ممکن است باعث بوجود آمدن تیرگی و بزرگی جای زخم شود.

در نهایت ، خونریزی طی جراحی و بعد از آن می تواند برای مادر و جنین دردسر آفرین و آسیب زا باشد. همچنین به علت تجمع مایعات در زیر بافت های مادر ، تغییراتی در او ایجاد می شود که ممکن است باعث ورم بافت های داخلی و بروز مشکلات تنفسی شود. درصورتیکه بصورت ناخواسته باردار شدید ، حتماً با پزشک خود مشورت نمایید.

آیا دارو های بیهوشی بر روی شیر مادر تاثیر می گذارند؟

در مواقع جراحی بینی و بارداری ، جراح بینی خوب و با تجربه در تهران ، از ماده بیهوشی استفاده خواهد کرد تا طی این پروسه فرد هیچ گونه دردی را احساس نکند. این ماده ، در حدود ۴۸ ساعت تاثیرات بر روی بدن بانوان باقی می ماند ، بنابراین اگر مادران شیرده در این بازه زمانی به کودکان خود شیر دهند ، باید انتظار احساس خواب آلودگی را در فرزند خود داشته باشند ، زیرا تاثیرات آن به صورت کامل از بین نرفته و از شیر مادر به کودک منتقل شده است. مادران بهتر است با گذشت ۴۸ ساعت از عمل به فرزند خود شیر دهند.

آیا شکل ظاهری بینی بانوان بعد از بارداری تغییر می کند؟

نتیجه حاصل از جراحی بینی و بارداری قبل از دوران بارداری ، هیچ گونه تاثیری بر جراحی انجام شده نخواهد داشت ، تنها همانند دیگر افراد با وجود بارداری با تورم و التهاب بسیار زیاد رو به رو می شوند. این تورم ها با گذشت زمان و به مرور ، از بین رفته و با نتیجه و تاثیرات منفی همراه بیمار نمی باشد.

ورم بینی در دوران بارداری

برخی از بانوان که جراحی بینی انجام داده اند و پس از آن باردار شده اند ، دچار تورم بینی می شوند که امری طبیعی محسوب شده و پس از زایمان ورم بینی از بین رفته و بینی به حالت طبیعی خود باز می گردد و جای نگرانی وجود ندارد.

عمل بینی در دوران شیردهی

در مقاله مربوط به جراحی بینی و شیردهی ، به طور کامل توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید برای کسب آگاهی بیشتر بعد از مطالعه مقاله جراحی بینی و بارداری به آن مراجعه کنید.

جراحی زیبایی بینی و بارداری به صورت کاملا غیر منتظره

گاهی اوقات ممکن است افراد در هنگام تصمیم به جراحی زیبایی بینی با تداخلی همچون بارداری رو به رو شوند. در این مواقع بانوان با یک تداخل بسیار نگران کننده موجه خواهند شد. البته ممکن است شما هم تصور کنید که به هیچ وجه جراحی بینی و بارداری با توجه به آن که بینی عضوی از صورت می باشد تداخلی باهم نباید داشته باشند ، اما این تصور اشتباه است! زیرا ماده بیهوشی بکار گرفته شده طی جراحی رینوپلاستی و دیگر دارو های تجویز شده در دوران نقاهت و بهبودی می توانند تاثیرات منفی و جبران ناپذیری را بر روی جنین بگذارند ، بنابراین توصیه می شود بانوان ریسک بارداری و جراحی بینی را در این مواقع هرگز نپذیرند.

در صورت بروز انحراف بینی و یا وجود مشکلات تنفسی عمل بینی در دوران بارداری انجام خواهد شد؟

زمانی که جراحی بینی و بارداری به علت وجود انحراف استخوان سپتوم و یا تنگ بودن مجاری تنفسی بانوان نیاز باشد ، پزشک خوب و ماهر در تهران ، برای تامین اکسیژن مورد نیاز مادر و جنین و پیشگیری از بروز خطرات احتمالی و موارد بسیار دیگر ، ممکن است عمل بینی را با وجود بارداری بانوان انجام دهد. البته امکان انجام آن بسیار پایین بوده و به ندرت انجام خواهد شد و تنها در موارد حاد و ضروری با بررسی دقیق جراح بینی و حساسیت های بالا انجام خواهد شد.

عوارض بارداری بلافاصله بعد از جراحی بینی

برای آن که بانوان از جراحی بینی و بارداری خود نتیجه رضایت بخشی را دریافت کنند ، توصیه می شود با گذشت یک بازه زمانی بعد از بارداری جراحی بینی را انجام دهند. همچنین جراحی بینی یک تکنیک درمانی و زیبایی بوده که باید با دقت و ظرافت بالایی توسط پزشکی با تجربه انجام شود ، اما اگر بارداری بلافاصله بعد از جراحی بینی بکارگرفته شود تورم و التهاب بسیار زیاد خواهد شد و بینی فرم خوبی را طی جراحی به خود نخواهد گرفت.

چه مدت بعد از زایمان می توان اقدام به جراحی بینی کرد؟

بارداری دوران حساسی است و تغییرات زیادی در بدن خانم ها در این دوران اتفاق می افتد. به همین دلیل ، توصیه شده چند ماه بعد از زایمان ، اقدام به عمل بینی کنید که در این مدت ، بدن بتواند انرژی از دست رفته را باز یابد. البته این مدت زمان برای کسانیکه اقدام به زایمان سزارین می کنند ، بیشتر است. همچنین ، تا زمانیکه نوزاد از شیر مادر گرفته شود ، بهتر است صبوری به خرج دهید ، چون مصرف دارو در تغذیه نوزاد تاثیر می گذارد.

هزینه جراحی بینی در تهران چقدر می باشد؟

جراحی بینی و بارداری با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، دستمزد متخصص بیهوشی و پرسنل بیمارستان ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه عکسبرداری ها و داروها تجویز شده ، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود. در جراحی بینی حتما به یک جراح بینی مجرب مراجعه کنید.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان