جراحی بینی و بارداری

بانوان بیشتر از آقایان برای انجام جراحی بینی مراجعه می کنند اما باید بدانید که بانوان نسبت به آقایان دارای محدودیت هایی در جراحی بینی هستند که یکی از آن ها جراحی بینی و بارداری می باشد.

در این مقاله می خواهیم به سوالات بانوان در خصوص تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی ، جراحی بینی و بارداری و غیره بپردازیم.

آیا جراحی بینی در حین بارداری ممکن است ؟

باید به بانوانی که در دوران بارداری برای جراحی بینی مراجعه می کنند بگوییم که به هیچ وجه در دوران بارداری جراحی زیبایی بینی انجام نمی شود، به همین علت است که پیش از اقدام برای جراحی بینی ، جراح بینی برای بیمار آزمایش بارداری را تجویز می کند.

علت اینکه جراحی زیبایی بینی برای بانوان باردار انجام نمی شود این است که داروهای بیهوشی و آرام بخشی که هنگام جراحی بینی استفاده می شود بر روی جنین تاثیر منفی می گذارد.

بارداری بعد ازعمل بینی

بانوان می توانند بعد از جراحی زیبایی بینی و گذراندن دوران نقاهت اقدام به بارداری نمایند.

زمان مناسب برای حاملگی حدود دو ماه بعد از عمل جراحی بینی می باشد، اما جراحان بینی معمولا توصیه می کنند که تا یک سال بعد از جراحی بینی صبر کنند چرا که بهبودی بینی یک فرآیند تدریجی می باشد.

جراحی بینی و بارداری

تاثییر بارداری بر جراحی بینی

در دوران بارداری به دلیل افزایش تجمع آب در بدن تغییراتی در بدن ایجاد می شود که میتوان به تورم بدن اشاره نمود.

تورم بدن موجب می شود که حفره های سینوس متراکم شده و ضخامت تیغه بینی و مخاط افزایش یابد.

ورم بینی در دوران بارداری

برخی از بانوان که جراحی بینی انجام داده اند و پس از آن باردار شده اند دچار تورم بینی می شوند که امری طبیعی محسوب شده و پس از زایمان ورم بینی از بین رفته و بینی به حالت طبیعی خود باز می گردد و جای نگرانی وجود ندارد.

عمل بینی در دوران شیردهی

در مقاله مربوط به جراحی بینی و شیردهی به طور کاملا درباره توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانیدبرای کسب آگاهی بیشتر به آن مراجعه کنید.

هزینه جراحی بینی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی زیبایی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، دستمزد متخصص بیهوشی و پرسنل بیمارستان ، هزینه داروها و آزمایشات ، هزینه عکسبرداری ها و داروها تجویز شده ، هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

در جراحی بینی حتما به یک جراح بینی مجرب مراجعه کنید.

دکتر علی باقری حق

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی فلوشیپ جراحی سر و گردن

( جراحی بینی – جراح بینی – جراحی گوش )

 

درباره drbagherihagh

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × 3 =

مشاوره رایگان