جراحی بینی متقاضی زیادی پیدا کرده است و در این بین رایج ترین جراحی های بینی ، جراحی بینی طبیعی می باشد. در بینی طبیعی به راحتی و در نگاه اول نمی توان تشخیص داد که بینی جراحی شده است.در واقع در عمل بینی طبیعی ، بینی به گونه ای جراحی می شود که استاندارهای زیبایی را داشته باشد ولی مشخص نباشد که بینی جراحی شده است. شاید شما هم یکی از متقاضیان جراحی بینی باشید که مایل هستید جراحی بینی را با فرم طبیعی انجام دهید. برای این عمل زیبایی می توانید به بهترین جراح بینی تهران ، دکتر علی باقری حق مراجعه نمایید.

 

عمل بینی طبیعی

برای جراحی بینی گوشتی، انتخاب فرم طبیعی، مناسب ترین تصمیم است. در بینی های گوشتی حجم پوست بینی به نسبت استخوان بینی بیشتر است.به همین دلیل برای بینی های گوشتی ، این نوع از جراحی توصیه می شود زیرا بعد از تغییراتی که باید بر روی استخوان و غضروف بینی اعمال شود پوست بر روی اسکلت بینی گذاشته می شود و ضخامت پوست مانع از نشان دادن ظرافت های اسکلت بینی می شود.

ویژگی ها و مشخصه های جراحی شده به فرم طبیعی:

بسیاری از مراجعان رینوپلاستی گمان می کنند که جراحی بینی طبیعی نمی تواند خواسته های آنان را، نسبت به عمل بینی برطرف کند. درحالی که با درک ویژگی های این فرم جراحی ، متوجه می شوند که تمامی توقعات آن ها با این فرم عمل بینی برطرف می شود. برخلاف تصور بسیاری از افراد در این حالت، بینی بزرگ و بد شکل نیست. برخی ویژگی های جراحی بینی طبیعی در ادامه بیان می شود:

 1. در بینی های جراحی شده به روش طبیعی فاصله بین بینی و لب بالایی مد نطر قرار می گیرد و با در نظر گرفتن مشخصه های صورت از جمله طول بینی، این فاصله اصلاح می گردد.
 2. فاصله دماغ با چشم ها بررسی شده و نسبت به این فاصله، پهنای بینی تعیین می شود.
 3. در طی جراحی بینی پزشک تلاش می کند تا تناسب و هماهنگی لازم بین اجزای مختلف صورت با بینی را برقرار کرده و از این طریق، هارمونی و جلوه خاصی به صورت بدهد.
 4. سوراخ های بینی در این فرم جراحی، بیش از حد کوچک نمی شود.
 5. بینی قوس بسیار ملایم و کمی خواهد داشت. برخلاف جراحی بینی فانتزی که بینی کاملا سربالا شده و قوس زیادی دارد.
 6. تیغه بینی بیش از حد کوچک و باریک نمی شود و میزان اصلاحات به گونه ای در نظر گرفته می شود که همه اجزای صورت با هم هماهنگی و تناسب داشته باشند و صورت حالت طبیعی و نچرال خود را از دست ندهد.

مزایای جراحی بینی طبیعی چیست؟

 • در این مدل جراحی بینی، چون گستره تغییرات انجام شده نسبت به جراحی بینی فانتزی و حتی عمل بینی نیمه فانتزی کمتر است، میزان کبودی، تورم و عارضه های طبیعی که بعد از جراحی زیباجویان را درگیر خود می کند، بسیار کمتر خواهد بود. کمتر بودن میزان عوارض بعد از جراحی، به طور معمول باعث کوتاه شدن دوره ریکاوری بعد از عمل خواهد شد. هرچند به دلیل تفاوت واکنش بدن افراد ، در این باره نمی توان نظر قطعی و یکسان داد
 • این فرم بینی هیچگاه قدیمی نشده و از مد نمی افتاد چرا که شما طبق مد و استاندارهای زیبایی که مدام در حال تغییر و تحول هستند، پیش نرفتید و با رفع ایرادات موجود، به دنبال زیباتر و جذاب کردن چهره خود بوده اید.
 • همانطور که گفته شد، این جراحی چهره شما را عملی و مصنوعی نمی کند .به گونه ای که انگار هیچ جراحی ای نکرده اید و بینی تان از اول همین قدر زیبا و بی نقص بوده است.
 • ریسک بروز مشکلات تنفسی به دلیل کوچک نشدن بیش از حد سوراخ های بینی وجود نخواهد داشت.

اقدامات قبل از جراحی بینی طبیعی

از جمله مهم ترین اقداماتی که افراد باید قبل از جراحی بینی انجام دهند عبارتنداز:

 1. بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کنید.
 2. نکات مراقبتی قبل از جراحی بینی را رعایت کنید.

چگونه می توان بهترین جراح بینی طبیعی را انتخاب کرد

برای داشتن بهترین عملکرد در انتخاب بهترین جراح بینی باید از وجود ویژگی های ذیل در جراح خود اطمینان حاصل کنید، در نظر داشته باشید که یک جراحی بینی طبیعی موفق کاملا بستگی به جراح بینی با ویژگی های زیر دارد:

داشتن وجدان کاری بالا : پزشکی که دارای وجدان کاری بالا است فقط به منافع مالی خود فکر نکرده، سلامت و حاصل شدن بهترین نتایج از جراحی را اولویت قرار می دهد.

برخورداری از قدرت تصور بالا : بالا بودن قدرت تصور موجب می شود تا جراح بتواند بهترین فرم بینی را برای شما در نظر بگیرید.

صرف زمان کافی برای بیمار : یک پزشک ماهر و با تجربه به خوبی می داند نتیجه جراحی در صورتی مورد رضایت بیمار واقع خواهد شد که به سلیقه او نزدیک باشد. از همین رو قبل از جراحی زمان کافی را برای صحبت با بیمار و آگاهی از توقعات او صرف می نماید.

بررسی وضعیت سلامت بیمار : یکی از شروط داشتن جراحی بینی ایمن و بدون عارضه این است که فرد از نظر جسمی و روحی سالم باشد. به همین دلیل پزشک قبل از جراحی سوالاتی در رابطه با وضعیت سلامت روحی و جسمی بیمار از او پرسیده و آزمایش هایی را برای وی تجویز می کند.

داشتن مهارت و تجربه کاری زیاد : یک پزشک هرچه مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد قادر به رقم زدن نتایج بهتری برای بیمار بوده و بهتر می تواند با چالش هایی که امکان بروز آن ها در حین جراحی وجود دارد کنار بیاید.

برخورداری از کارنامه کاری موفق : سوابق و کارنامه کاری پزشک کاملاً موفق بوده و سابقه جراحی با مشکلات تنفسی و ظاهری برای بیمار ندارد.

 

 

بهترین جراح بینی طبیعی کیست؟

 • برای انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی در تهران می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 • پس از انتخاب یک جراح بینی خوب برای مشاوره به مطب او رفته و انتظارات خود را از جراحی بینی طبیعی به او بگویید تا شما را راهنمایی کند.
 • نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده کرده و میزان رضایت بیمارانی که در مطب حضور دارند را بسنجید.
 • درباره سوابق کاری جراح بینی مورد نظر تحقیق کنید.

چه نکاتی را باید قبل از عمل بینی طبیعی رعایت کرد

 1. مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات را به مدت ۲ ماه قبل از جراحی قطع کنید.
 2. تمام توقعاتی که از نتیجه جراحی بینی طبیعی دارید را به طور شفاف با جراح بینی خود مطرح کنید.
 3. شب قبل از جراحی شامی بسیار سبک میل کرده، استحمام کرده و به مدت ۸ ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید.
 4. آزمایشات و عکسبرداری هایی که پزشک برای تان تجویز نموده است را در اولین فرصت انجام داده و به پزشک تان تحویل دهید.
 5. در صورت داشتن سابقه ابتلا به بیماری های مزمن، مصرف داروهای خاص و سابقه جراحی تمامی این موارد را به طور صادقانه با جراح تان در میان بگذارید.

عمل بینی طبیعی مردانه

 • آقایان به علت اینکه چهره استخوانی تری دارند و می خواهند جذبه صورت شان حفظ شود به بینی های طبیعی بیشتر علاقه نشان می دهند و تمایل دارند فقط مشکلات بینی رفع شود.
 • در جراحی بینی طبیعی بسیار مهم است که فرم بینی با دیگر اجزای صورت هماهنگ و متناسب باشد.
 • انتخاب یک جراح بینی خوب که با معیارهای زیبایی آشنا باشد می تواند به بیمار کمک کند که با توجه به ساختار صورت ، بینی بهترین فرم را بعد از جراحی بینی داشته باشد.
 • برای مشاهده بینی های جراحی شده توسط دکتر علی باقری حق ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، به صفحه اینستاگرام و گالری تصاویر و گالری ویدئو در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

جراحی بینی طبیعی - دکتر باقری حق

پارامترهای اصلی برای عمل بینی طبیعی

جراح بینی جهت انجام رینوپلاستی بینی طبیعی ، مشخصات بیمار از قبیل گردی صورت ، طول و عرض صورت ، برجستگی چانه ، مدل چشم ها و اندازه گونه ها را در نظر می گیرد.به طور کلی جراحی بینی طبیعی می بایست به گونه ای انجام گیرد که تناسب بینی با سایر اعضای صورت بهم نخورد و بینی حالتی بدون نقص اما طبیعی داشته باشد به نحوی که در نگاه اول هرگز مشخص نباشد بینی تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

عوامل اثرگذار در جراحی بینی طبیعی

 1. جنس و ضخامت پوست بینی
 2. نوع بینی ( استخوانی ، گوشتی )

لازم به ذکر است جراحی بینی استخوانی به فرم طبیعی، در قیاس با افرادی که از بینی گوشتی برخوردارند با سهولت بیشتری انجام پذیر است.

قوس بینی طبیعی چقدر می باشد ؟

پشت بینی درجراحی بینی طبیعی ، صاف می باشد یا اینکه دارای قوسی بسیار جزئی است.طی این جراحی ، جراح بینی جهت پیشگیری از کجی بینی و افتادگی نوک بینی پس از عمل ، اقدام به تقویت پشت بینی می نماید.

مزایای عمل بینی طبیعی

 • از آنجا که در جراحی بینی طبیعی ، تنها ایرادات بینی مرتفع شده و در بافت بینی تغییرات کمی اتفاق می افتد احتمال این که فرد پس از جراحی بینی دچار اختلالات تنفسی شود به حداقل می رسد.
 • همچنین با مشاهده نتایج جراحی بینی در افرادی که عمل بینی طبیعی انجام داده اند ، شاهد آن هستیم که این افراد دارای چهره ای طبیعی تر بوده و همچنین بینی آن ها با دیگر اجزای چهره شان هماهنگی و هارمونی بیشتری دارد.

آیا ممکن است نتیجه جراحی بینی گوشتی به صورت طبیعی باشد ؟

جراحی بینی گوشتی دارای محدودیت هایی است و مستلزم انجام جراحی توسط جراح بینی متبحر و مجرب می باشد ، لذا در صورت انتخاب یک جراح بینی که از تجربه لازم در این زمینه برخوردار باشد می توان به نتیجه ای طبیعی از جراحی بینی گوشتی دست یافت.

جراحی بینی طبیعی

 

روش های جراحی بینی طبیعی

برای انجام جراحی بینی دو روش موسوم به روش های باز و بسته ، وجود دارد. به طور کلی ، هر یک از این روش ها بر اساس سلیقه جراح بینی و وضعیت بیمار انتخاب می شوند. تفاوت اصلی این دو روش در برشی است که به صورت افقی در بخش میانی حفره های بینی یا کلوملا ایجاد می شود.

جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز افزون بر برش هایی که داخل بینی بیمار ایجاد می شود ، یک برش در بخش کلوملا نیز زده می شود. برش کلوملا امکان بلند کردن پوست بینی را از روی ساختار زیرین آن فراهم می آورد. در جراحی بینی باز ، کلیه ‌ساختمان بینی که متشکل از بخش غضروفی ، استخوانی و بافت نرم است ، به وضوح قابل رویت می باشد. بنابراین می توان اذعان داشت که در جراحی بینی به روش باز ، تمامی ساختار داخلی بینی زیر دید مستقیم جراح قرار دارد و جراحی بینی به این روش از دقت بالایی برخوردار است. از این رو امکان انجام جراحی های پیچیده بینی ؛ نظیر جراحی ترمیمی بینی ، جراحی  بینی هایی که به دلیل صدمه دچار دفرمیتی ( بد فرمی ) شده اند ، جراحی بینی های کج به روش باز امکان پذیر است. در مورد محل  جوش خوردگی بخیه در ناحیه کلوملا نیز نگران نباشید ، چرا که با رعایت مراقبت های بعد از عمل و استفاده مرتب از پمادهای تجویز شده ، جای آن باقی نخواهد ماند.

مزایای جراحی بینی به روش باز

 • کاهش احتمال غیر قرینگی ، به دلیل انجام عمل زیر دید مستقیم جراح
 • افزایش قدرت مانور جراح بینی نسبت به روش بسته

جراحی بینی بسته

در روش بسته ، بهترین جراح بینی دکتر باقری حق در تهران همه برش های لازم برای انجام جراحی بینی را تنها داخل حفره های بینی  ایجاد می کند. ، بنابراین زخم های ناشی از جراحی ، مشهود نخواهند بود. قاعدتا در روش بسته وسعت دید جراح ، نسبت به روش باز محدودتر است. بنابراین جراحی بینی به روش بسته ، را نمی توان برای انجام جراحی هایی که نیاز به تغییرات وسیع و پیچیده دارند ، استفاده نمود. لازم به ذکر است که ایجاد یا عدم ایجاد برش در پره های بینی به این مسئله که بینی به روش باز جراحی شده یا به روش بسته ، هیچ ارتباطی ندارد ؛ بلکه به سایز سوراخ ها و پره های بینی بستگی دارد.

مزایای جراحی بینی به روش بسته

 • کوتاه تر شدن مدت زمان عمل
 • عدم ایجاد برش بر روی پوست کلوملا
 • کاهش تورم بینی نسبت به روش باز

 

مراقبت های بعد از عمل بینی طبیعی

 1. عموما توصیه می شود جهت پیشگیری از حالت تهوع و استفراغ تا چند ساعت بعد از عمل ، چیزی نخورید.
 2. پس از آن می توانید در ابتدا کمی آب بنوشید و برنامه غذایی تان را با مایعات و غذاهای نرم آغاز کنید و پس از ۴ روز می توانید غذاهای معمول روزانه را میل نمایید.
 3. بعد از جراحی ، با ورم و کبودی مواجه خواهید بود ، نگران نباشید این اتفاق یک عارضه طبیعی می باشد و پس از چند روز به طور کامل برطرف می گردد ، اما چنانچه می خواهید روند کاهش آن را سرعت بخشید می توانید تا ۴۸ ساعت پس از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید.
 4. تا چند وقت بعد از عمل باید هنگام خوابیدن و دراز کشیدن حتما در حالت طاقباز باشید و سرتان را به کمک چند بالش کمی بالاتر از نیم تنه پایین قرار دهید ؛ چرا که خوابیدن در حالتی غیر از فرم توصیه شده سبب افزایش تورم بینی می شود.
 5. انجام کارهای روتین از ۷ روز پس از عمل ، بلامانع است.
 6. پس از جراحی بینی طبیعی ، چنانچه بنا به هر دلیلی احساس درد داشتید می توانید در صورت اجازه پزشک معالج تان از داروهای مسکن ساده استفاده کنید.
 7. توجه داشته باشید که خوردن داروهایی که منجر به رقیق شدن خون و افزایش خونریزی می شوند ؛ اعم از آسپرین ، ایبوپروفن و ایندومتاسین از دو هفته قبل تا دو هفته بعد از عمل ، ممنوع می باشد.

 

 

سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

 • گچ روی بینی تا یک هفته بر روی بینی شما قرار خواهد داشت و هدف از آن حفاظت از بینی در مقابل ضربه و کمک به اتصال پوست بینی به بخش زیرین آن است ، لذا باید طی این مدت خشک نگاه داشته شده و از خیس کردن آن بپرهیزید.
 • از این رو حمام کردن تا یک هفته بعد از جراحی بینی ، ممنوع بوده و تنها می توانید از گردن به پایین خود را بشویید و چنانچه نیاز ضروری به شستن موهای خود داشتید نیز می توانید از روش شستشوی مو در آرایشگاه ها استفاده کنید.
 • علاوه بر گچ بینی ، یک گاز استریل به منظور جذب خونابه هایی که از بینی خارج می شوند زیر بینی بیمار قرار داده می شود ، در صورتی که تصمیم به تعویض این گاز داشتید فقط می توانید یک گاز تمیز را جایگزین آن کنید تا از بروز ابودگی و عفونت ، پیشگیری گردد.
 • بعد از جراحی بینی ، سعی کنید تا زمانی که گچ  روی بینی تان قرار دارد ، از لباس های دکمه دار یا زیپ دار استفاده کنید تا بینی در زمان تعویض لباس ، تحت فشار قرار نگیرد.
 • تا ۲ ماه پس از عمل ، نباید از هیچ نوع عینکی استفاده کنید.
 • شنا کردن و انجام کلیه فعالیت های پر تحرک تا یک ماه پس از عمل بینی ممنوع می باشد.
 • به منظور برداشتن گچ بینی باید به پزشک معالج خود مراجعه نمایید ، البته پیش از آن بهتر است دوش بگیرید تا گچ بینی خیس شده و هنگام جدا کردن گچ از بینی ، پوست بینی تان کشیده نشود.
 • پس از برداشتن گچ از روی بینی ، باید تا مدت زمانی که پزشک تان معین می کند از چسب بینی استفاده کنید.

هزینه عمل بینی طبیعی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی طبیعی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی دکتر علی باقری حق در تهران ، هزینه بیمارستان و متخصص بیهوشی ، هزینه داروها و آزمایشات و غیره تعیین می شود.

 

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان