جراحی بینی در افراد مسن

بسیاری از افراد جامعه برای زیباتر کردن چهره خود اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند، برخی از متقاضیان جراحی بینی ، افراد مسن هستند و می خواهند بدانند که آیا جراحی بینی در افراد مسن انجام می شود یا خیر؟ و سوالات دیگر همچون :

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است ؟

مزایای عمل بینی چیست ؟

جراحی بینی در افراد مسن عوارضی ندارد و غیره.

برای آگاهی از پاسخ سوالات فوق ادامه مقاله را مطالعه کنید.

جراحی بینی در افراد مسن :

باید گفت جراحی زیبایی بینی در افراد مسن عوارضی ندارد و فرد بدون نگرانی می تواند جراحی رینوپلاستی را انجام دهد، اما بهتر است بدانید سن مناسب برای انجام جراحی بینی در بانوان حداقل ۱۶ سال و در آقایان حداقل ۱۸سال می باشد و حداکثر سن نیز ۶۰ سال است.

سن مناسب برای عمل بینی زمانی است که رشد بینی و صورت تکمیل شده باشد.

جراحی بینی در افراد مسن

مهمترین دلایل جراحی بینی در افراد مسن

عمل بینی همواره یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین افراد بوده و عموما در سنین جوانی انجام می شود اما عواملی نیز می توانند سبب جراحی بینی در افراد مسن شوند که عبارتند از :
۱٫ مشکلات تنفسی:
با گذشت زمان و افزایش سن ، برخی افراد ممکن است با مشکلات تنفسی مواجه شوند که ناشی از ناهنجاری‌های ساختاری در بینی مانند انحراف تیغه بینی یا باریک شدن مجاری تنفسی است. رینوپلاستی می‌تواند به بهبود این مشکلات کمک کند.

۲٫ آسیب‌های ناشی از حادثه:
یکی از مهمترین دلایلی که سبب عمل بینی در افراد مسن می شود آسیب‌های ناگهانی است که در اثر حوادث ایجاد می شوند و به همین دلیل تغییر در شکل و فرم بینی به همراه مشکلات تنفسی به وجود می آید که با عمل اصلاح می گردد.

۳٫ ترمیم و رفع مشکلات ناشی از جراحی اولیه :
برخی افراد ممکن است از نتایج رینوپلاستی اولیه خود ناراضی باشند و نیاز به تغییر و رفع مشکلات ظاهری یا ساختاری آن داشته باشند.

۴٫ تغییرات ناشی از افزایش سن :
با افزایش سن، پوست و ساختارهای زیرین بینی نیز تغییر می‌کنند ، این تغییرات می‌تواند باعث افتادگی، ناهماهنگی یا تغییر شکل بینی شود. عمل بینی در افراد مسن می‌تواند به بازگرداندن ظاهر جوان‌تر و تناسب بینی با سایر اجزا کمک کند.

۵٫ زیبایی و اعتماد به نفس:
افزایش سن سبب تغییر در ظاهر می شود که گاهی برای افراد ناخوشایند است بنابراین عمل بینی راهی برای بازگشت زیبایی و ایجاد حس مثبت و اعتماد به نفس در این سنین است.

۶٫ بهبود کیفیت زندگی:
تنفس سخت و داشتن مشکلات قابل توجه در ظاهر بینی با کاهش اکسیژن رسانی و تحت تاثیر قرار دادن اعتماد به نفس افراد می توانند به مرور کیفیت زندگی را کم کند بنابراین برای کنترل و بهبود شرایط از این روش زیبایی استفاده می شود.

در هر صورت، پیش از انجام عمل بینی در سنین بالا، مهم است که فرد با بهترین جراح بینی مشورت کند تا مطمئن شود که کاندید مناسبی برای جراحی است و تمامی عوامل مرتبط با سلامت عمومی و وضعیت بینی مورد بررسی قرار گیرد.

مزایای عمل بینی در افراد مسن به شرح ذیل می باشد:

  • با بالا رفتن سن چربی زیر پوست تحلیل شده و باعث کم شدن زاویه لب و بینی می شود که با جراحی زیبایی بینی می توان آن را برطرف کرد.
  • با افزایش سن تغییراتی در غضروف بینی ایجاد می شود که با جراحی بینی می توان آن را برطرف کرد.
  • در سنین پایین بینی سر بالا است که با افزایش سن بینی افتاده و دارای قوز می شود.
  • همچنین افزایش سن باعث ضخیم شدن پوست نوک بینی می شود.

جراحی زیبایی بینی در افراد مسن به شرح ذیل می باشد:

یک متخصص گوش و حلق و بینی برای جراحی بینی در افراد مسن ابتدا وضعیت بیمار را از نظر جسمی و روحی بررسی می کند وآزمایشات مورد نیاز را برای او تجویز می نماید.

برای اینکه نتیجه مطلوبی از نتیجه جراحی زیبایی بینی حاصل شود بهتر است فرد و جراح بینی هر دو صبور باشند.

بیمار برای به دست آوردن نتیجه ایده ال از جراحی بینی بهتر است اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را رعایت کند.

دکتر علی باقری حق ، بهترین جراح بینی در تهران ، مقالات جامعی درباره اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی تهیه نموده و در وب سایت ایشان موجود است، برای کسب آگاهی بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

هزینه جراحی بینی در افراد مسن چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می شود.

دکتر علی باقری حق
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
فلوشیپ جراحی سر و گردن

( جراحی بینیجراح بینیجراحی گوش )

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان