جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در میان افراد جامعه می باشد که هر روز بر تعداد متقاضیان آن نیز افزوده می شود، در این مقاله قصد داریم به جراحی بینی در افراد سیگاری بپردازیم.

نکاتی درباره جراحی بینی در افراد سیگاری

افرادی که سیگار و قلیان استعمال می کنند، دچار مشکلاتی در دیواره عروق خونی می شوند و این عارضه باعث تنگ شدن رگ های خونی در فرد سیگاری می شود.

تنگ شدن عروق خونی باعث بروز اختلال در گردش خون و روند بازسازی پوست در افراد سیگاری می شود.

 

جراحی بینی در افراد سیگاری

 

چرا قبل و بعد از جراحی بینی نباید دخانیات استعمال کرد؟

همانطور که گفته شد سیگار کشیدن بعد از عمل جراحی یا قبل از آن باعث بروز اختلالاتی در گردش خون و رگ ها می شود و به همین علت است که بهترین جراح بینی توصیه می کند دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف دخانیات خودداری کنید.

زمانی که فرد به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف دخانیات اجتناب کند، عروق او شبیه به عروق فرد غیر سیگاری شده و بدون نگرانی و اضطراب می تواند جراحی زیبایی بینی انجام دهد.

از دیگر مشکلاتی که ممکن است فرد سیگاری با آن مواجه شود این است که به دلیل مصرف داروهای بیهوشی در جراحی زیبایی بینی ، میزان کربن مونو اکسید در فرد سیگاری افزایش یافته و باعث تغییر ریتم و تپش قلب هنگام بیهوشی می شود.

تاثیر قلیان بر عمل بینی به شرح ذیل می باشد:

افرادی که قلیان استعمال می کنند باید بدانند که میزان نیکوتین موجود در قلیان بیشتر از سیگار است و همانند سیگار در روند جراحی بینی اختلال ایجاد می کند.

به همین علت بهتر است فرد پیش از مراجعه برای عمل بینی مصرف قلیان را کنار بگذارند، چرا که هر چقدر سیستم خونرسانی بهتر انجام شود روند بازسازی و ترمیم بعد از جراحی زیبایی بینی بهتر انجام شده و فرد نتیجه بهتری را از عمل بینی به دست می آورد.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

دکتر علی باقری حق درباره اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی مقاله جامعی تهیه نموده و در وب سایت ایشان موجود است که برای کسب آگاهی بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی و بعد از آن در نتیجه جراحی زیبایی بینی تاثیر بسزایی دارد.

 

دکتر علی باقری حق
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
فلوشیپ جراحی سر و گردن

( جراحی بینیجراح بینیجراحی گوش )

درباره drbagherihagh

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 + 1 =

مشاوره رایگان