زمانی که فرد از نتیجه عمل جراحی بینی اولیه خود رضایت نداشته باشد ، با مراجعه به بهترین جراح بینی ، تقاضای جراحی بینی ثانویه می کند، در این مقاله می خواهیم درباره جراحي بيني ثانويه یا ترمیمی توضیحاتی را مطرح کنیم. برای اینکه جراحی بینی ترمیمی انجام دهید ، می توانید به بهترین جراح بینی تهران دکتر علی باقری حق مراجعه کنید.

 

 

جراحی بینی ثانویه - دکتر باقری حق

 

 

چسب زدن به بینی بعد از جراحی بینی ریویژن

چسب زدن بینی باعث کاهش تورم بینی و بهبود کبودی و جلوگیری از افتادگی نوک بینی می شود . بعد از اینکه پزشک گچ و یا آتل را در جراحی بینی ثانویه خارج می کند ، به بینی تان چسب می زد و این کار را به شما آموزش خواهد داد و مدت زمان لازم برای چسب زدن را به شما متذکر خواهد شد . بهتر است که برای موثر بودن نتیجه نکات را به خوبی رعایت کنید.

در جراحی بینی ثانویه به نکات ذیل توجه کنید

  1. بیمار باید دید واقع بینانه ای نسبت به جراحی ترمیمی بینی داشته باشد.
  2. در ترمیم بینی گوشتی معمولا از پیوند غضروف و گرافت گذاری استفاده می شود.
  3. پیچیدگی جراحی بینی ترمیمی بیشتر از جراحی بینی اولیه بوده و با هر بار تکرار این پیچیدگی بیشتر می شود.
  4. حتما زمانی برای جراحی بینی ثانویه مراجعه کنید که زخم های ناشی از جراحی بینی اولیه بهبود یافته باشد ، معمولا برای این عمل ، یک سال بعد از جراحی بینی اولیه مراجعه می کنند.

بهترین دکتر برای عمل ترمیمی بینی

در جراحی بینی ثانویه ، حتما به بهترین دکتر برای عمل ترمیمی بینی مراجعه کنید تا دیگر نیازی به ترمیم بینی پیدا نکنید. برای انتخاب بهترین جراح بینی در تهران ، به مقالات مربوط به آن که در سایت وجود دارد مراجعه نمایید.

فوائد و مزیت های جراحی بینی ثانویه

همانطور که می دانید ، این پروسه ترمیمی برای بازسازی زیبایی ظاهری و رفع نواقص و اختلالاتی است که با عمل اولیه رفع نشده و همچنان باقیمانده است. همچنین ، یکی از تاثیرات مثبت این عمل زیبایی ، بازیابی اعتماد بنفس از دست رفته متقاضی است.

زمان انجام جراحی بینی ثانویه چقدر است؟

جراحی بینی ترمیمی ، به منظور رفع ایرادات باقیمانده از عمل اولیه یا نواقصی استفاده می شود که در اثر تصادف یا حادثه ای به وجود آمده است. از اینرو ، جراحی بینی ثانویه پیچیده تر و سخت تر از عمل اولیه است و به دقت بیشتری نیاز دارد. حدوداً ۳ تا ۴ ساعت زمان از لحظه بیهوشی تا اتمام این فرایند طول می کشد. طبق توصیه اکثر جراحان گوش ، حلق و بینی ، بهترین زمان برای انجام جراحی بینی ریویژن ، حداقل یک سال بعد از عمل اولیه است تا پس از این مدت شاهد نتیجه نهایی باشیم.

تکنیک های انجام جراحی بینی ثانویه

این روند هم مثل عمل اولیه ، با استفاده از تکنیک های جراحی باز و بسته انجام می شود. اگر تغییرات مورد نیاز کم و جزئی باشند و نیازی به دسترسی کامل به ساختار و بافت های داخلی این عضو تنفسی احساس نشود ، جراح بینی به روش بسته اکتفا می کند.

درصورتیکه حجم و میزان تغییرات وسیع و زیاد یا نیاز به اصلاح و بازسازی ساختار استخوانی باشد ، از تکنیک جراح بینی ثانویه باز استفاده می شود. به این ترتیب ، برشی در ناحیه کلوملا ایجاد شده و از این طریق پوست را از سطح ساختمان استخوانی برداشته و تغییرات لازم اعمال می شوند. اگر نیاز به افزودن گرافت یا غضروف باشد ، موارد مذکور انجام شده و در نهایت محل برش ، بوسیله بخیه بسته می شود. معمولاً غضروف یا گرافت را از خود فرد می گیرند. درصورتیکه ، گرافت استحکام کافی را داشته باشد ، از غضروف های مربوط به سایر بخش های بدن ، مثل پشت گوش یا قفسه سینه کمک می گیرند ، اما اگر غضروف ضعیف باشد ، غضروف های مصنوعی یا پیوندی را جایگزین می کنند.

جراحی بینی ثانویه چگونه انجام می شود؟

  • جراحی زیبایی بینی به یکی از دو روش جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته انجام می شود.
  • انتخاب یکی از روش های فوق به مهارت و تجربه جراح بینی بستگی دارد و بهتر است انتخاب آن را به جراح بینی بسپارید.
  • در جراحی بینی بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.
  • در جراحی بینی به روش از ، جراح بینی خوب و ماهر دکتر باقری حق در تهران ، یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند ، بهتر است بدانید دید جراح بینی در این روش بهتر از جراحی بینی بسته می باشد.

 

 

روتوش بینی در مطب

گاهی ایرادات موجود در بینی بسیار کم می باشد ؛ به همین علت ، بهترین جراح بینی دکتر علی باقری حق در تهران ، با تزریق کورتن اقدام به روتوش بینی در مطب می کند.

در صورت بروز چه علائمی افراد ناچار به انجام جراحی بینی ثانویه می شوند؟

قوز روی تیغه بینی: از ویژگی های بینی های استخوانی ، وجود برآمدگی یا به اصطلاح قوز موجود بر روی ساختار بینی می باشد. در صورتی که جراح بینی ، تجربه کافی نداشته باشد و به درستی تیغه موجود بر روی بینی را اصلاح نکند ، این برآمدگی بعد از جراحی رینوپلاستی باقی می ماند.

افتادگی نوک بینی: معمولا افراد با بینی های گوشتی با ساختار ضعیف استخوانی همراه با پوست ضخیم دچار افتادگی نوک بینی می شوند.  زیرا پوست ضخیم آن ها سبب فشار به نوک بینی و افتادگی آن می شود. در واقع در صورتی که جراح بینی مهارتی در تقویت صحیح غضروف ها به خصوص در نوک بینی را نداشته باشد ، بعد از مدتی زیبا جو با افتادگی نوک بینی مواجه می شود.

اسکار خارجی یا داخلی: بروز افتادگی و برآمدگی هایی بر روی بینی از دیگر مشکلات همراه با جراحی نا مناسب اولیه می باشد ، که به دلیل اسکار های خارجی و داخلی ایجاد می شوند ، این عارضه در ظاهر بینی نیز تاثیر می گذارد و تمایل افراد را برای جراحی بینی ثانویه می افزاید.

فاصله میان سوراخ های بینی: در مواقعی که جراح بینی تسلط کافی نداشته باشد و یا با علم زیبا شناختی به مقدار کافی آشنا نباشد ، به دلیل عدم رعایت تناسب و ایجاد فاصله ای زیاد میان سوراخ های بینی ، بر فرم بینی تاثیرات منفی می گذارد که فرد ناچار به جراحی بینی ثانویه می شود. البته افراط در تغییر فرم بینی ، عدم تقارن میان حفره های بینی و کوچک کردن بیش از حد ساختار بینی و غیره نیز باعث می شود تا افراد برای جراحی بینی ترمیمی نیز به پزشک مراجعه کنند.

اندازه نامناسب: در صورتی که بینی بیش از اندازه کوچک و سربالا شده باشد.

عدم تقارن و تناسب ظاهری: در صورتی که روی بینی بیش از اندازه فرو رفته باشد.

مراحل پیش از عمل جراحی بینی ثانویه

پیش از عمل ممکن است پزشک از شما بخواهد سی تی اسکن از بینی و سینوس ها و آزمایش خون انجام دهید.

استفاده کردن از گرافت در جراحی بینی ثانویه

در طی این جراحی به دلیل اینکه ساختار بینی یک بار دستخوش تغییرات شده است ، برای ترمیم مشکلاتی که وجود دارد و یا اصلاح ساختار ، معمولا نیاز به اضافه کردن گرافت به جای غضروف ها و استخوان ها می باشد. گاهی اوقات از غضروف گوش به عنوان گرافت استفاده می شود ، اما در بعضی موارد این کار را به کمک یک پروتز مصنوعی انجام می دهد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ثانویه

همانطور که جراحی ترمیمی جراحی بسیار پیچیده تری نسبت به جراحی اولیه می باشد ، نیازمند مراقبت های بعد از عمل بیشتری نیز می باشد. یکی از مهم ترین نکات ، دوری از ورزش های پرتحرک می باشد که بعد از انجام عمل جراحی ثانویه باید به مدت یکسال این موضوع رعایت شود. ممکن است مدت زمان تورم در جراحی ترمیمی کمی بیشتر باشد ، با رعایت نکاتی که پزشک به شما توصیه می کند ، این زمان کوتاه تر خواهد شد.

مواد غذایی چون فست فود ها و نمک باعث ایجاد تورم در بینی خواهند شد ، سعی کنید تا مدت بهبودی مصرف آنها را کنار بگذارید و رژیم غذایی سالم گیاهی سرشار از فیبر و پروتئین را در پیش بگیرید. نوشیدن آب به میزان بسیار زیاد می تواند از بدنتان در مقابل دهیدراته شدن پیشگیری کند.

از داروهای رقیق کننده خون به هیچ عنوان استفاده نکنید و داروهای مکمل نظیر ویتامین ها ، املاح معدنی و غیره را با مشاوره پزشک خود استفاده کنید. بعد از انجام عمل بینی ثانویه اشخاصی که بینی استخوانی دارند ، معمولا بعد از گذشت ۶-۱۲ ماه می توانند نتیجه مورد نظرشان را مشاهده کنند ، این در حالی می باشد که بینی های گوشتی باید بیش از یکسال تا کامل شدن فرآیند بهبودی صبر کنند. همانطور که توضیح داده شد ، جراحی بینی ثانویه به سبب ایرادات باقی مانده بعد از جراحی بینی اولیه صورت می پذیرد. از این رو ، انتخاب جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی خوب و با تجربه دکتر علی باقری حق در تهران ، برای این نوع رینوپلاستی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، زیرا بینی خود یک بار تحت عمل قرار گرفت و اکنون برای بار دوم می خواهد جراحی شود. بنابراین ، باید به متخصصی مراجعه نمایید که شما را از جراحی سوم بی نیاز کند. بهترین جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی در تهران دکتر باقری حق می تواند ، در این امر بهترین نتایج را برایتان رقم زند در نظر داشته باشید که جراحی ترمیمی بینی دارای عوارض بیشتری نسبت به جراحی اولیه است. مهم ترین نکته در مورد این جراحی پرچالش ، همانطور که گفته شد انتخاب بهترین جراح بینی ثانویه است. انتخاب یک جراح با تجربه می تواند ریسک اشتباه در عمل ثانویه را بسیار کاهش دهد و فرد از نتیجه به دست امده احساس رضایت زیادی داشته باشد.

عوارض جراحی بینی ثانویه

خونریزی بعد از جراحی بیشترین عارضه ای است که ممکن است روی دهد. البته معمولا با رعایت نکات لازم در ریکاوری کاملا از بین می رود و جای نگرانی نیست.

واکنش به مواد بیهوشی: ممکن است در زمان انجام جراحی یا بعد از ان ، نسبت به موادی که بیهوشی توسط انها برای شما انجام شده است واکنشی الرژیک داشته باشید. در صورتی که هرگونه سابقه در این خصوص دارید ، حتما پزشک را در جریان بگذارید.

انسداد در بینی یا حل نشدن مشکل تنفسی: در صورتی که انتخاب جراح ترمیمی بینی را سرسری بگیرید ، این امکان وجود دارد که مشکلاتی تنفسی برای شما به وجود بیاید بنابراین باز هم نکته تاکیدی انتخاب صحیح جراح بینی است.
عفونت: احتمال بروز عفونت یکی از عواملی می باشد که ممکن است به دلایلی نادر روی دهد. با رعایت نکاتی که توسط بهترین جراح بینی تهران دکتر باقری حق به شما گوشزد می شود و مصرف انتی بیوتیک ها می توانید احتمال بروز عفونت را بسیار کاهش دهید. نکته ای که نباید فراموش کنید این است که جراحی ترمیمی هر چقدر هم کوچک ، حتما باید توسط شخصی انجام شود که در این مورد بسیار زبده است ، زیرا اعمال تغییرات در فرآیند های بعدی بسیار سخت تر است.

آیا جراحی بینی ثانویه عمل پر طرفداری می باشد ؟

جراحی زیبایی بینی یک عمل بسیار معمول مابین افراد می باشد و بسیاری از زیباجویان بعد از انجام این عمل احساس رضایت بالایی دارند. البته در این بین ، بعضی از نتایج رضایت بخش نبوده و نیازمند جراحی بینی ریویژن می باشند که در صدد برطرف کردن عیوب به وجود آمده حین عمل که باعث نازیبا شدن نتیجه کار شده است و یا مشکلات تنفسی که در فرد ایجاد شده برمی آید. در نتیجه می توان گفت که این جراحی بسیار پرطرفدار می باشد و اگر اشخاص دارای توقعات واقع بینانه باشند می توانند این جراحی را انجام دهند.

هزینه جراحی بینی ثانویه چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی ترمیمی با توجه به دستمزد بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در تهران دکتر باقری حق ، هزینه بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می شود.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان