جراحی بینی تهران

جراحی بینی تهران : جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد، افرادی که قصد انجام جراحی بینی در تهران را دارند این سوال در ذهن شان ایجاد می شود که بهترین جراح بینی در این شهر کیست ؟

بهترین جراح بینی گوشتی در تهران چه کسی می باشد؟

جراح بینی خوب در تهران را چگونه می توان انتخاب کرد؟

 

 

درباره سوالات فوق در مقالات مربوط به جراح بینی توضیحات جامعی داده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید.

کسانی که قصد انجام جراحی بینی تهران را دارند به این نکته توجه داشته باشند که انتخاب جراح بینی برای به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل بسیار مهم می باشد.

جراحی زیبایی بینی

جراحی بینی بر روی دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشی انجام می شود.

بینی که دارای پوست نازک و استخوان و غضروف محکم باشد را بینی استخوانی می گویند، کسانی که دارای این نوع بینی هستند در جراحی بینی استخوانی می توانند مدل بینی طبیعی ، فانتزی و غیره را انتخاب کنند.

حال بینی که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد و در اطراف سوراخ های بینی دارای غدد چربی فراوان باشد را بینی گوشتی می گویند، کسانی که دارای این نوع بینی هستند به این نکته توجه کنند که در جراحی بینی گوشتی نمی توانند هر مدل بینی را انتخاب کنند و معمولا به آن ها توصیه می شود مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند چرا که با ویژگی های بینی آن ها سازگار تر است.

 

جراحی بینی تهران

 

نتیجه جراحی بینی

جراحان بینی با توجه به فاکتورهایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد بینی بیماران را به سه فرم زیر شکل می دهند:

 1. بینی طبیعی: در این فرم، بینی هیچگونه قوسی نداشته و در صورت تمایل بیمار، جراح زیبایی قوس بسیار کمی را بر روی آن ایجاد خواهد کرد. همچنین باید بگوییم زاویه ای که بین نوک بینی طبیعی و لب بالا ایجاد می گردد ۹۰ تا ۹۵ درجه می باشد.
 2. بینی فانتزی: این فرم از بینی بر خلاف بینی طبیعی دارای قوس بوده و سایز بینی تا حد زیادی کوچک می شود، در بینی فانتزی زاویه ای که بین لب بالا و نوک بینی ایجاد می شود ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه است.
 3. بینی نیمه فانتزی: تلفیقی از ویژگی های بینی طبیعی و فانتزی بوده و می توان گفت که چیزی مابین آن ها است، به طوریکه قوس ایجاد شده در این فرم از بینی ، همچون بینی فانتزی زیاد نبوده و شبیه به بینی طبیعی نیز نیست که هیچگونه قوسی نداشته باشد.

 

جراحی بینی تهران

 

انتخاب بهترین فرم بینی

یکی از شایع ترین سوالات توسط افرادی که قصد جراحی بینی تهران را داشته و به هنگام مراجعه به دکتر علی باقری حق از ایشان می پرسند این است که بهترین فرم بینی برای ما کدام است؟ و چگونه می توان بهترین فرم بینی را انتخاب نمود؟

در پاسخ باید گفت فاکتورهای زیادی در انتخاب بهترین فرم بینی برای بیماران تاثیرگذارند که از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نوع بینی

مهم ترین عاملی که در انتخاب فرم بینی اثر دارد، نوع آن است. همانگونه که پیش تر نیز گفتیم بینی ها با توجه به ویژگی های ساختاری آن ها به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شوند، ویژگی های بینی های گوشتی فرم دهی آن ها را با محدودیت روبرو می نماید به طوریکه این نوع از بینی ها را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرده و تنها قابل فرم دهی به شکل طبیعی هستند. به همین دلیل افرادی که دارای بینی گوشتی هستند در انتخاب فرم بینی حق انتخاب ندارند.

در طرف دیگر افرادی با بینی های استخوانی می توانند با توجه به فاکتورهایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم یکی از فرم های فانتزی، طبیعی یا نیمه فانتزی را برای فرم بینی شان انتخاب کنند.

 

جراحی بینی تهران

 

سلیقه بیمار

زیبایی نسبی بوده و تعریف افراد از زیبایی متفاوت می باشد، به همین دلیل است که برخی چهره های فانتزی و عروسکی را می پسندند در صورتی که اینگونه چهره ها از نظر برخی دیگر فاقد هرگونه جذابیت و زیبایی می باشد.

بنابراین اگر میل به تغییرات افراطی نداشته و طرفدار سادگی هستید فرم بینی مناسب شما، طبیعی و در غیر اینصورت فانتزی می باشد.

ویژگی های صورت افراد

بینی ایده آل، یک بینی بی نقص نیست بلکه بینی است که در عین بی نقص بودن بیشترین هماهنگی و تناسب را با صورت شما و ویژگی های آن داشته باشد.

دکتر علی باقری حق برای افرادی که قصد جراحی بینی تهران را داشته و به ایشان مرجعه کرده اند عکسبرداری هایی از زوایای مختلف بینی و صورت را به منظور انتخاب بهترین فرم بینی برای آن ها تجویز می نمایند.

افراد باید این عکسبرداری ها را انجام داده و به پزشک تحویل دهند، ایشان با تسلط کاملی که بر علم زیبایی شناسی و ریاضی دارند بهترین فرم بینی را به افراد پیشنهاد می دهند. بهتر است افراد در انتخاب فرم بینی به پزشک خود اعتماد نموده و در این امر خودرای نباشند.

از جمله ویژگی های صورت که در انتخاب فرم بینی باید به آن ها توجه کرد عبارتنداز:

 • درشت یا ظریف بودن چهره: اگر صورتی بزرگ با اجزای درشت دارید، فرم بینی طبیعی بیشتر از بینی فانتزی با چهره شما تناسب دارد.
 • فاصله بین لب و بینی: چنانچه فاصله میان لب و بینی تان زیاد است فرم فانتزی انتخاب مناسبی برای شما نیست زیرا موجب بیشتر شدن این فاصله و در نتیجه نازیبایی چهره خواهد شد.

 

جراحی بینی تهران

 

جنسیت

استخوان بندی صورت آقایان ضمخت بوده در حالیکه خانم ها صورت های ظریف و کوچک تری دارند، همین امر موجب می شود که بینی طبیعی برای آقایان و بینی فانتزی برای خانم ها مناسب تر باشد زیرا جراحی بینی فانتزی برای آقایان موجب کاهش جذابیت صورت آن ها شده و از ویژگی های مردانه صورت شان می کاهد

انواع روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و بسته انجام می شود.

جراح بینی خوب  با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته را انتخاب می کند.

در جراحی بینی باز یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز بر روی بینی اعمال می شود.

در جراحی بینی بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی :

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی از جمله مهم ترین اقداماتی است که فرد باید در جراحی بینی بداند و رعایت کند.

 1. بیمار قبل از جراحی بینی آزمایشاتی را که بهترین جراح بینی تجویز نموده است به طور کامل انجام دهد.
 2. به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نشود.
 3. به مدت ۸ ساعت قبل از عمل جراحی بینی چیزی میل نکرده و ناشتا برای جراحی بینی مراجعه کنید.
 4. در روز جراحی بینی حتما یک الی دو نفر همراه با خود داشته باشید.
 5. بعد از جراحی بینی داروهایی که بهترین جراح بینی برای تان تجویز نموده است به طور کامل استفاده کنید.
 6. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد پرهیز نمایید.
 7. به طور مرتب بعد از جراحی بینی ، بینی خود را با محلول های مخصوص و آب شتشو دهید تا دچار عفونت نشوید.
 8. برای برداشتن گچ بینی و زدن چسب به جراح بینی مراجعه کنید.

در مقالات جداگانه ای درباره اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی به طور کامل توضیح داده ایم و در سایت موجود است که می توانید به آن مراجعه کنید.

 

جراحی بینی تهران

 

ویژگی های یک جراح بینی خوب

اگر ساکن تهران یا شهرستان بوده و قصد جراحی بینی تهران را دارید باید بدانید که مهم ترین عامل در دستیابی به یک نتیجه خوب و راضی کننده از جراحی بینی ، انتخاب یک جراح متبحر می باشد. به همین منظور باید از ویژگی های یک جراح بینی خوب مطلع باشید، از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

با تجربه بودن

یک جراح بینی خوب تجربه زیادی در زمینه جراحی انوع بینی های استخوانی و گوشتی داشته و به همین دلیل به خوبی از پس چالش های احتمالی در حین جراحی بر آمده و بهترین نتایج از عمل زیبایی بینی را رقم خواهد زد.

صبور و خوش برخورد بودن

جراح بینی مجرب به خوبی از وضعیت روحی افراد، استرس ها و نگرانی هایی که ممکن است به آن دچار باشند مطلع بوده و به همین دلیل با روی خوش با آن ها برخورد کرده و با صبوری به تمام سوالات آن ها پاسخ می دهد.

 

جراحی بینی تهران

 

صرف زمان لازم برای بیمار

از عوامل مهم در دست یابی به یک نتیجه خوب و راضی کننده این است که بیمار به خوبی تحت ارزیابی قرار گرفته، آزمایشات و عکسبرداری های لازم برای وی تجویز شده و به خوبی توجیه شود.

یک جراح بینی متبحر جلسه مشاوره ای را قبل از جراحی بینی برای بیمار در نظر گرفته و ضمن پرسیدن سوال های لازم در رابطه با وضعیت سلامت و حساسیت های دارویی وی، توضیحات لازم را به ایشان ارائه نموده، عکسبرداری ها و آزمایشات را برای او تجویز می کند.

تسلط بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی

توجه به سلامت عملکرد تنفسی بیماران

داشتن وجدان کاری بالا

نحوه انتخاب یک جراح بینی خوب

برای انتخاب بهترین جراح بینی تهران لازم است تا افراد در ابتدا به تهیه لیستی جامع از اسامی جراحان بینی خوب بپردازند که این کار را می توانند با روش های زیر انجام دهند:

 1. پرس و جو از افرادی که قبلاً جراحی زیبایی بینی انجام داده و از نتیجه آن رضایت دارند.
 2. جستجو در شبکه های اجتماعی و گوگل

پس از تهیه لیست مورد نظر به مطب جراحان زیبایی مراجعه کرده، با آن ها صحبت کرده و نمونه کارهای شان را ببینید

 

جراحی بینی تهران

 

جراحی بینی ترمیمی

برخی از افراد به دلیل نامتقارن شدن بینی ، رفع نشدن کامل قوز روی بینی ، افتادگی نوک بینی و غیره از عمل جراحی بینی خود رضایت ندارند و به همین علت برای انجام جراحی بینی ثانویه اقدام می کنند.

در جراحی بینی ثانویه به این نکته مهم توجه کنید که برای جراحی بینی باید بعد از یک سال که زخم های ایجاد شده در جراحی بینی اولیه بهبود یافت مراجعه کنید.

همچنین به این نکته نیز توجه نمایید که برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به بهترین جراح بینی مراجعه کنید و نمونه کارهای او را مشاهده کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر علی باقری حق می توانید به گالری تصاویر و ویدیو یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

هزینه جراحي بیني تهران چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه بیمارستان و پرسنل بیمارستان ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می شود.

درباره drbagherihagh

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • یک + دو =

مشاوره رایگان