جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد، افرادی که قصد انجام عمل بینی تهران را دارند این سوال در ذهن شان ایجاد می شود که بهترین جراح بینی در این شهر کیست ؟ اگر ساکن تهران هستید می توانید برای عمل بینی خود به دکتر باقری حق مراجعه نماید. بهترین جراح بینی گوشتی در تهران چه کسی می باشد؟ جراح بینی خوب در تهران را چگونه می توان انتخاب کرد؟ درباره سوالات فوق در مقالات مربوط به جراح بینی توضیحات جامعی داده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید. کسانی که قصد انجام جراحی بینی تهران را دارند به این نکته توجه داشته باشند که انتخاب جراح بینی برای به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل بسیار مهم می باشد.

 

 

جراحی زیبایی بینی در تهران با دکتر باقری حق

عمل بینی بر روی دو نوع بینی استخوانی و بینی گوشی انجام می شود. بینی که دارای پوست نازک و استخوان و غضروف محکم باشد را بینی استخوانی می گویند، کسانی که دارای این نوع بینی هستند در جراحی بینی استخوانی می توانند مدل بینی طبیعی ، فانتزی و غیره را انتخاب کنند. حال بینی که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باشد و در اطراف سوراخ های بینی دارای غدد چربی فراوان باشد را بینی گوشتی می گویند، کسانی که دارای این نوع بینی هستند به این نکته توجه کنند که در جراحی زیبایی بینی گوشتی نمی توانند هر مدل بینی را انتخاب کنند و معمولا به آن ها توصیه می شود مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند چرا که با ویژگی های بینی آن ها سازگار تر است.

هدف زیبا جو از جراحی بینی چیست؟

 • صافی شدن غضروف روی بینی
 • کاهش ساختار کلی بینی
 • تغییر زاویه میان لب ها و بینی
 • تغییر فرم نوک بینی و سربالا کردن آن
 • کوچک کردن و یا افزودن به سوراخ های بینی

جراحی بینی تهران _ دکتر باقری حق

آیا جراحی بینی بر روی تنفس زیبا جو تاثیر می گذارد ؟

بله ، با توجه به ایجاد تغییرات و بروز تورم ، التهاب در داخل و خارج از حفره بینی ، افراد به هنگام تنفس در دوره نقاهت با انسداد مجاری بینی خود مواجه خواهند شد. البته هیچ یک از این موارد دائمی نبوده و با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی تهران و شست و شوی درست مجاری بینی این انسداد بر طرف خواهد شد.

نتیجه جراحی بینی در تهران

جراحان بینی با توجه به فاکتورهایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد بینی بیماران را به سه فرم زیر شکل می دهند:

بینی طبیعی : در این فرم، بینی هیچگونه قوسی نداشته و در صورت تمایل بیمار، جراح زیبایی قوس بسیار کمی را بر روی آن ایجاد خواهد کرد. همچنین باید بگوییم زاویه ای که بین نوک بینی طبیعی و لب بالا ایجاد می گردد ۹۰ تا ۹۵ درجه می باشد.

بینی فانتزی : این فرم از بینی بر خلاف بینی طبیعی دارای قوس بوده و سایز بینی تا حد زیادی کوچک می شود، در بینی فانتزی زاویه ای که بین لب بالا و نوک بینی ایجاد می شود ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه است.

بینی نیمه فانتزی : تلفیقی از ویژگی های بینی طبیعی و فانتزی بوده و می توان گفت که چیزی مابین آن ها است، به طوریکه قوس ایجاد شده در این فرم از بینی ، همچون بینی فانتزی زیاد نبوده و شبیه به بینی طبیعی نیز نیست که هیچگونه قوسی نداشته باشد.

چه سنی برای عمل بینی مناسب است ؟

بهترین سن برای جراحی بینی تهران  در خانم ها و آقایان بعد از رشد کامل استخوان ها و غضروف با گذشتن از سن ۱۸ سالگی می باشد. زیرا تمامی افراد تا سن بلوغ با رشد استخوان بینی مواجه هستند و در صورت عدم توجه به این مسئله نتیجه نهایی از عمل رینوپلاستی برای آن ها رضایت بخش نخواهد بود.

 

جراحی بینی تهران

فرایند مرحله به مرحله جراحی زیبایی بینی با دکتر علی باقری حق

بیهوشی: بسیاری از فرآیند های جراحی که نیازمند ایجاد برش های وسیع می باشند ، با استفاده از ماده بیهوشی انجام خواهد شد. بیهوشی و بکارگیری از آن در  جراحی بینی در واقع کمک می کند تا با بیهوش شدن زیبا جو جراح بینی خوب در تهران دکتر علی باقری حق بتواند تغییرات لازم را با تمرکز و دقت کافی بدون بروز هیچ گونه مشکلی ایجاد کند و همچنین زیبا جو در طی آن هیچ گونه دردی را احساس نکند.

برش بینی: در جلسات مشاوره و پس از انجام بررسی های لازم ، با توجه به میزان مشکلات موجود و نوع بینی گوشتی و استخوانی افراد ، تکنیک باز یا بسته با توجه به نظر جراح رینوپلاستی انتخاب خواهد شد ، که نحوه ایجاد برش در هر یک از این تکنیک ها متفاوت می باشد.

تغییر ساختار بینی: پس از اعمال برش های لازم ، جراح هر نوع عارضه مرتبط با مشکلات تنفسی را به طور کامل در بینی زیبا جو بر طرف می کند ، سپس با در نظر گرفتن خواسته های زیبا جو و نیاز به اصلاحات ظاهر بینی مقدار مورد نیازی از استخوان و پوست بینی افراد دستخوش تغییرات قرار می گیرد. در این مرحله پزشک توجه کافی به دیگر اعضای صورت و میزان زاویه ان ها با بینی خواهد داشت ، تا هارمونی زیبایی را در چهره زیبا جویان ایجاد کند.

بخیه و پانسمان بینی: پس از اتمام اعمال تغییرات ، پوست بینی به حالت اولیه خود باز می گردد ، تمامی برش های داخلی با استفاده از بخیه های جذبی و برش های خارجی با بکارگیری از بخیه های کشیدنی بسته خواهند شد. در این مرحله جراح به منظور حفظ ساختار جدید بینی افراد از ابزار هایی همچون تامپون ، اسپلینت و گچ نیز استفاده خواهد کرد.

آیا عمل بینی فانتزی برای هر نوع بینی مناسب است ؟

به افرادی با بینی گوشتی ، جراحی بینی فانتزی یا عروسکی و نیمه فانتزی از جانب جراح بینی توصیه نمی شود. زیرا بازدهی و نتیجه خوبی را به دنبال نخواهد داشت. اما در برخی موارد و به دستور پزشک و داشتن مهارت کافی جراح نتیجه حاصل از این روش جراحی بسیار رضایت بخش خواهد بود.

اسپلینت بینی و کاربرد های فوق العاده آن

بعد از پایان اعمال اصلاحات لازم بر روی بینی زیبا جو ، جراح بینی حاذق به منظور حفظ ساختار و فرم جدید بینی ، از ابزاری به نام اسپلینت استفاده می کند. در واقع بهتر است بگوییم که محافظت از ساختار بینی بعد از رینوپلاستی بسیار مهم و حائز اهمیت بوده ، که اسپلینت نیز در حفظ بیشتر در دوره مراقبت های بعد از جراحی بینی تهران به افراد کمک بسیار زیادی می کند. از کاربرد های فوق العاده این ابزار می توان به جلوگیری از تشکیل هماتوم ، بهبود فاصله میان پوست و استخوان نیز اشاره کرد. همچنین لازم به ذکر است که اسپلینت با ایجاد فشار بیشتر در حفره های بینی تنفس را برای بیماران آسان تر می کند.

انتخاب بهترین فرم بینی

یکی از شایع ترین سوالات توسط افرادی که قصد جراحی بینی تهران را داشته و به هنگام مراجعه به دکتر علی باقری حق از ایشان می پرسند این است که بهترین فرم بینی برای ما کدام است؟ و چگونه می توان بهترین فرم بینی را انتخاب نمود؟

در پاسخ باید گفت فاکتورهای زیادی در انتخاب بهترین فرم بینی برای بیماران تاثیرگذارند که از جمله این فاکتورها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع بینی

مهم ترین عاملی که در انتخاب فرم بینی اثر دارد، نوع آن است. همانگونه که پیش تر نیز گفتیم بینی ها با توجه به ویژگی های ساختاری آن ها به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شوند، ویژگی های بینی های گوشتی فرم دهی آن ها را با محدودیت روبرو می نماید به طوریکه این نوع از بینی ها را نمی توان به فرم فانتزی جراحی کرده و تنها قابل فرم دهی به شکل طبیعی هستند. به همین دلیل افرادی که دارای بینی گوشتی هستند در انتخاب فرم بینی حق انتخاب ندارند.

در طرف دیگر افرادی با بینی های استخوانی می توانند با توجه به فاکتورهایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم یکی از فرم های فانتزی، طبیعی یا نیمه فانتزی را برای فرم بینی شان انتخاب کنند.

جراحی بینی تهران

 • سلیقه بیمار

زیبایی نسبی بوده و تعریف افراد از زیبایی متفاوت می باشد، به همین دلیل است که برخی چهره های فانتزی و عروسکی را می پسندند در صورتی که اینگونه چهره ها از نظر برخی دیگر فاقد هرگونه جذابیت و زیبایی می باشد.

بنابراین اگر میل به تغییرات افراطی نداشته و طرفدار سادگی هستید فرم بینی مناسب شما، طبیعی و در غیر اینصورت فانتزی می باشد.

 • ویژگی های صورت افراد

بینی ایده آل، یک بینی بی نقص نیست بلکه بینی است که در عین بی نقص بودن بیشترین هماهنگی و تناسب را با صورت شما و ویژگی های آن داشته باشد.

دکتر علی باقری حق برای افرادی که قصد جراحی بینی تهران را داشته و به ایشان مرجعه کرده اند عکسبرداری هایی از زوایای مختلف بینی و صورت را به منظور انتخاب بهترین فرم بینی برای آن ها تجویز می نمایند. افراد باید این عکسبرداری ها را انجام داده و به پزشک تحویل دهند، ایشان با تسلط کاملی که بر علم زیبایی شناسی و ریاضی دارند بهترین فرم بینی را به افراد پیشنهاد می دهند. بهتر است افراد در انتخاب فرم بینی به پزشک خود اعتماد نموده و در این امر خودرای نباشند.

 

جراحی بینی تهران

 

از جمله ویژگی های صورت که در انتخاب فرم بینی باید به آن ها توجه کرد عبارتنداز

درشت یا ظریف بودن چهره : اگر صورتی بزرگ با اجزای درشت دارید، فرم بینی طبیعی بیشتر از بینی فانتزی با چهره شما تناسب دارد.

فاصله بین لب و بینی : چنانچه فاصله میان لب و بینی تان زیاد است فرم فانتزی انتخاب مناسبی برای شما نیست زیرا موجب بیشتر شدن این فاصله و در نتیجه نازیبایی چهره خواهد شد.

جنسیت : استخوان بندی صورت آقایان ضمخت بوده در حالیکه خانم ها صورت های ظریف و کوچک تری دارند، همین امر موجب می شود که بینی طبیعی برای آقایان و بینی فانتزی برای خانم ها مناسب تر باشد زیرا جراحی بینی فانتزی برای آقایان موجب کاهش جذابیت صورت آن ها شده و از ویژگی های مردانه صورت شان می کاهد

کاربرد تامپون در جراحی بینی چیست ؟

پزشک بعد از عمل بینی ، از تامپون برای جذب خونریزی ، جلوگیری از لخته شدن خون و پیشگیری از بروز هر گونه عارضه ای استفاده می کند. این ابزار به اندازه یک انگشت می باشند ، که با گذشت بازه زمانی سه الی چهار روزه می توان با مراجعه به بهترین جراح بینی تهران دکتر علی باقری حق آن ها را از حفره های بینی خارج کرد.

جراحی بینی تهران

انواع روش های جراحی بینی در تهران

عمل بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود. جراح بینی خوب  با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از دو روش باز و  بینی بسته را انتخاب می کند. در عمل بینی باز یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز بر روی بینی اعمال می شود. در جراحی بینی بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

آیا زیبا جو می تواند پس از رینوپلاستی فعالیت های ورزشی خود را آغاز کند؟

در جلسات مشاوره ، جراح بینی به شما بیماران توصیه خواهد کرد ، که در یک ماهه ابتدایی بعد از رینوپلاستی ، از انجام هر گونه فعالیت ورزشی و پر تنش که بتواند به ساختار بینی شما اسیب وارد کند و سبب بروز عوارض شود خودداری کنید. اما به مرور زمان و بهبود نسبی تمامی عوارض جانبی ، می توانید فعالیت های ورزشی خود را با پیاده روی های آرام در مسافت های کوتاه بدون ان که سرتان را در مدت زمان بسیار زیاد خم کنید آغاز کنید.

 

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی تهران

اقدامات قبل و بعد از جراحی از جمله مهم ترین اقداماتی است که فرد باید بداند و رعایت کند.

 1. بیمار قبل از جراحی  آزمایشاتی را که بهترین جراح بینی تجویز نموده است به طور کامل انجام دهد.
 2. به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نشود.
 3. به مدت ۸ ساعت قبل از عمل بینی چیزی میل نکرده و ناشتا برای عمل بینی مراجعه کنید.
 4. در روز جراحی بینی تهران حتما یک الی دو نفر همراه با خود داشته باشید.
 5. بعد از رینوپلاستی داروهایی که بهترین جراح بینی برای تان تجویز نموده است به طور کامل استفاده کنید.
 6. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد پرهیز نمایید.
 7. به طور مرتب بعد از رینوپلاستی ، بینی خود را با محلول های مخصوص و آب شتشو دهید تا دچار عفونت نشوید.
 8. برای برداشتن گچ بینی و زدن چسب به جراح بینی مراجعه کنید.

در مقالات جداگانه ای درباره اقدامات قبل از جراحی بینی تهران و مراقبت های بعد از آن به طور کامل توضیح داده ایم و در سایت موجود است که می توانید به آن مراجعه کنید.

از کورتون و تاثیرات آن بعد از جراحی بینی چه می دانید ؟

تورم و التهاب نوعی پاسخ به تغییرات اعمال شده بعد از انجام هر گونه اقدام همانند جراحی می باشد. در نتیجه بعد از جراحی زیبایی بینی نیز شما عزیزان با این عارضه های جانبی مواجه خواهید شد. کورتون نوعی چربی است ، که در بدن به صورت کاملا طبیعی و با کمک کلسترول در کبد تولید می شود. غده فوق کلیه از کورتون برای ساخت هورمون ها استفاده می کند. جالب است بدانید که نقش این ماده در بدن مهار التهاب بافت های مختلف بوده که سبب تسکین تورم نیز خواهد شد. اما تزریق کورتون به بینی ، بکار گیری از نوعی دارو سنتزی بوده که در حوزه پزشکی کاربرد بسیار زیادی دارد. در واقع با تزریق این ماده سبب تولید ماده شیمیایی شده ، که در کاهش التهاب بدن افراد نقش خواهد داشت. لازم به ذکر است که با وجود تاثیرات بی نظیر کورتون ، تزریق آن باید از جانب پزشک توصیه شود و از دوز های مشخصی از آن بکار گرفته شود ، زیرا مصرف دوز های بالایی از آن می تواند ، سبب ضعف در سیستم ایمنی بدن افراد شود.

پروسه رینوپلاستی با اعمال برخی فعالیت های پیچیده آغاز خواهد شد ، در واقع در ابتدا پوست بینی برش داده شده و به طور کامل از ساختار استخوانی جدا می شود ، تا پزشک دسترسی کامل و لازم را طی این پروسه زیبایی داشته باشد . سپس جراح به منظور اعمال تغییرات ظاهری و همچنین قرار دادن استخوان بینی در محل مناسب ، استخوان بینی را شکسته و تراش خواهد داد ، انجام تمامی این تغییرات طی رینوپلاستی تورم و التهابات بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت ، که تنها تزریق کورتون می تواند به بهبود آن ها در موارد حاد کمک کند.

جراحی بینی تهران

 

ویژگی های یک جراح بینی خوب در تهران چیست ؟

اگر ساکن تهران یا شهرستان بوده و قصد رینوپلاستی تهران را دارید باید بدانید که مهم ترین عامل در دستیابی به یک نتیجه خوب و راضی کننده از جراحی بینی تهران ، انتخاب یک جراح متبحر می باشد. به همین منظور باید از ویژگی های یک جراح بینی خوب مطلع باشید، از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

با تجربه بودن

یک جراح بینی خوب تجربه زیادی در زمینه جراحی انوع بینی های استخوانی و گوشتی داشته و به همین دلیل به خوبی از پس چالش های احتمالی در حین جراحی بر آمده و بهترین نتایج از عمل زیبایی بینی را رقم خواهد زد.

صبور و خوش برخورد بودن

جراح بینی مجرب به خوبی از وضعیت روحی افراد، استرس ها و نگرانی هایی که ممکن است به آن دچار باشند مطلع بوده و به همین دلیل با روی خوش با آن ها برخورد کرده و با صبوری به تمام سوالات آن ها پاسخ می دهد.

 

جراحی بینی تهران

 

صرف زمان لازم برای بیمار

از عوامل مهم در دست یابی به یک نتیجه خوب و راضی کننده این است که بیمار به خوبی تحت ارزیابی قرار گرفته، آزمایشات و عکسبرداری های لازم برای وی تجویز شده و به خوبی توجیه شود. یک جراح بینی متبحر جلسه مشاوره ای را قبل از جراحی بینی تهران برای بیمار در نظر گرفته و ضمن پرسیدن سوال های لازم در رابطه با وضعیت سلامت و حساسیت های دارویی وی، توضیحات لازم را به ایشان ارائه نموده، عکسبرداری ها و آزمایشات را برای او تجویز می کند.

 • تسلط بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی
 • توجه به سلامت عملکرد تنفسی بیماران
 • داشتن وجدان کاری بالا

 

جراحی بینی تهران

 

نحوه انتخاب یک جراح بینی خوب در تهران

برای انتخاب بهترین جراح بینی تهران لازم است تا افراد در ابتدا به تهیه لیستی جامع از اسامی جراحان بینی خوب بپردازند که این کار را می توانند با روش های زیر انجام دهند:

 1. پرس و جو از افرادی که قبلاً جراحی زیبایی بینی انجام داده و از نتیجه آن رضایت دارند.
 2. جستجو در شبکه های اجتماعی و گوگل

پس از تهیه لیست مورد نظر به مطب جراحان زیبایی مراجعه کرده، با آن ها صحبت کرده و نمونه کارهای شان را ببینید

 

جراحی بینی تهران

 

جراحی بینی ترمیمی در تهران

برخی از افراد به دلیل نامتقارن شدن بینی ، رفع نشدن کامل قوز روی بینی ، افتادگی نوک بینی و غیره از عمل جراحی بینی تهران خود رضایت ندارند و به همین علت برای انجام عمل بینی ثانویه اقدام می کنند. در جراحی بینی ترمیمی به این نکته مهم توجه کنید که برای رینوپلاستی باید بعد از یک سال که زخم های ایجاد شده در عمل بینی اولیه بهبود یافت مراجعه کنید. همچنین به این نکته نیز توجه نمایید که برای به دست آوردن نتیجه ایده آل به بهترین جراح بینی دکتر باقری حق مراجعه کنید و نمونه کارهای او را مشاهده کنید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر علی باقری حق می توانید به گالری تصاویر و ویدیو یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

 

انتخاب بهترین فرم بینی

بیشترین دغدغه افراد قبل از جراحی بینی تهران در رابطه با فرم آن بوده و به همین دلیل هنگام مراجعه به دکتر بینی سوالات زیادی در این باب از آن ها می پرسند. در ابتدا باید بگوییم که دکتر علی باقری حق به هیچ عنوان بینی بیماران خود را به فرم فانتزی جراحی نمی کنند زیرا در این فرم از حجم بینی به میزان خیلی زیاد کم شده و نوک آن خیلی سر بالا می شود که این امر ممکن است با مشکلات تنفسی برای بیمار همراه باشد. همچنین دکتر باقری حق موافق تغییرات افراطی در بینی نبوده و زیبایی را در هرچه طبیعی تر بودن اجزای صورت می دانند. با این حال توضیحاتی در رابطه با انتخاب فرم بینی را خدمت تان ارائه کرده ایم. افراد باید توجه داشته باشند که انتخاب بهترین فرم بینی در صورتی امکان پذیر است که بیمار تعامل خوبی را با پزشک خود داشته باشد. از همین رو هر توقع و انتظاری که از نتیجه رینوپلاستی دارید را با پزشک تان در میان بگذارید. البته باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد بنا به دلایل مختلفی همچون نوع بینی امکان تحقق همه انتظارات تان از جراحی بینی تهران وجود نداشته و این کوچکترین ارتباطی به میزان تبحر و مهارت جراح ندارد. جراح توقعات، سلیقه شما و مواردی همچون نسبت میان اجزا و ویژگی های صورت شما را در نظر گرفته و به دلیل داشتن قدرت تصور بالا و تسلطی که به اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارد بهترین فرم بینی که دارای بیشترین تناسب با اجزای صورت تان باشد را برای تان انتخاب می نماید.

 

 

فاکتورهایی که باید در انتخاب فرم بینی مد نظر قرار داده شود عبارتنداز

 • نوع بینی : نوع بینی در واقع اساسی ترین و مهم ترین عامل در انتخاب فرم بینی می باشد. به گونه ای که اگر بینی تان گوشتی باشد حق انتخاب نداشته و به دلیل پوست ضخیم و ساختار غضروفی-استخوانی بینی تان ناچار به جراحی بینی طبیعی خواهید بود. اما اگر بینی تان گوشتی باشد با توجه به فاکتورهایی که در ادامه آورده شده است می توانید یکی از دو فرم طبیعی و فانتزی را انتخاب نمایید.
 • جنسیت : جراحی فانتزی به دلیل ظریف بودن از جذابیت آقایان کاسته و به هیچ عنوان به آن ها پیشنهاد نمی شود.
 • ویژگی های صورت : چنانچه صورت بزرگ با اجزای درشت داشته یا فاصله لب و بینی تان زیاد است از جراحی بینی فانتزی اجتناب نمایید.
 • سیلقه هر فرد

 

زمان مورد نیاز جهت اعمال تغییرات بر روی بینی چقدر است ؟

زمان مورد نیاز برای جراحی رینوپلاستی به طور کلی و بدون در نظر گرفتن نوع بینی افراد حدود سه الی چهار ساعت می باشد. اما در مواردی و بسته به نوع جراحی ، میزان تغییرات لازم بر روی بینی ، زمان آن متغیر بوده و ممکن است زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

هزینه جراحي بیني تهران چقدر می باشد ؟

هزینه جراحی بینی تهران با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه بیمارستان و پرسنل بیمارستان ، هزینه متخصص بیهوشی و غیره تعیین می شود.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان