یکی از مهم ترین مواردی که افراد متقاضی برای انجام جراحی زیبایی بینی باید بدانند و رعایت کنند این است که برای جراحی بینی حتما به بهترین جراح بینی تهران یا سایر شهرها مراجعه کنند تا بهترین نتیجه را به دست آورند. همانطور که می دانید جراحی بینی جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد که بر روی دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی انجام می شود. کسانی که برای جراحی بینی مراجعه می کنند بهتر است اطلاعاتی درباره این دو نوع بینی داشته باشند تا با مشورت با جراح بینی تهران بتوانند یک مدل بینی خوب و متناسب با آناتومی صورت خود انتخاب کنند. بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و اسکلت و استخوان ضعیف باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند در عمل جراحی بینی برای اینکه نتیجه مطلوبی به بدست آورند بهتر است مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند. اما بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت محکم باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند می توانند مدل بینی فانتزی ، طبیعی و غیره را انتخاب کنند و بهترین نتیجه را به دست آورند. در ادامه این مقاله که توسط جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران دکتر علی باقری حق تهیه شده است را مطالعه کنید ، تا با چگونگی انتخاب جراح بینی خوب آشنا شوید.

بهترین جراح بینی تهران

 

راینوپلاستی به چه منظوری انجام می شود؟

 • باریک کردن بینی پهن
 • کوچک کردن بینی
 • صاف کردن بیی های دارای انحراف
 • اصلاح فرم نوک بینی
 • رفع ایرادات تنفسی

بهترین جراح بینی در تهران کیست ؟

 1. برای انتخاب یک جراح بینی خوب در تهران می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 2. پس از تهیه لیستی از بهترین پزشکان جراحی زیبایی بینی درباره آن ها تحقیق کرده و سپس  برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 3. در جلسه مشاوره انتظارات خود را از جراحی بینی به جراح بینی خوب بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.
 4. برای اطمینان از انتخاب خود نمونه کارهای جراحی بینی در تهران او را مشاهده کنید.

ویژگی های بهترین جراح بینی چیست؟

تشخیص درست: قدرت و درک بالای بهترین جراح بینی تهران در مواردی همچون تشخیص چگونگی جراحی بینی و انتخاب بهترین فرم بینی نیز می توان اشاره کرد. در واقع همه ی ما می دانیم که هر فردی از لحاظ ساختار بینی ، فرم و نوع بینی با دیگری نیز متفاوت است و هر فرد به دنبال یک هدف از عمل رینوپلاستی خود می باشد، در این صورت تشخیص درست جراح همراه با در نظر گرفتن خواسته های زیبا جویان می تواند نتیجه ای بی نظیر را به همراه داشته باشد.

علم زیبا شناختی: برای طراحی و ایجاد یک فرم بینی فوق العاده و مناسب با چهره افراد، پزشک نیازمند علم زیبا شناختی می باشد. به همین منظور جراح بینی باید بداند که در کنار انتخاب بهترین تکنیک ، چه تغییراتی را در کدام نواحی از بینی ایجاد نماید. دانش زیبا شناختی تمامی موارد لازم و مربوط به آناتومی چهره افراد را در اختیار پزشک قرار می دهد. برای مثال جراح دارای این نوع ویژگی می داند که کدام فرم از بینی برای افراد با بینی های گوشتی مناسب است و کدام نوع از فرم های بینی جهت رینوپلاستی برای افراد با ساختار استخوانی بینی بسیار مطلوبی می باشد.

مهارت بالا: وجود مهارت بالای پزشک و بکارگیری از روش های نوین روز دنیا در پروسه رینوپلاستی یکی از مهم ترین ویژگی های جراحان می باشد. جراحی بینی با دو روش باز یا بسته انجام می شود ، که یک پزشک با مهارت بالا یکی از این دو تکنیک را در پروسه عمل بینی هر فردی انتخاب خواهد کرد. هر دو این تکنیک ها دارای تفاوت های بسیاری با یکدیگر می باشند که تنها یک جراح بینی خوب می تواند از عهده آن بر آید.

فاکتورهای مهم برای انتخاب جراح بینی خوب چیست؟

 • از جراح بپرسید یا خودتان بررسی کنید که آیا برد تخصصی دارند یا خیر. اگر جراحی برد تخصصی داشته باشد یعنی در رابطه به حیطه تخصص خود آموزش بیشتری دیده و آزمون های بیشتری را گذرانده است. پس به لحاظ علمی و مهارتی، به روز تر و خبره تر خواهد بود.
 • عکس های قبل و بعد بیمارهای جراح مورد نظر را ببینید. با این کار شما با میزان مهارت و توانایی جراح تان بیشتر آشنا شده و میتوانید تصمیم بگیرید که آیا شیوه عمل وی را می پسندید یا خیر.

به علاوه برخی جراحان در انجام شیوه های خاصی، تبحر دارند: برخی در جراحی های عروسکی، برخی در بینی های قوس دار و .. مهارت دارند؛ با مشاهده و مقایسه عکس ها می تواند به این مورد پی برده و انتخاب دقیق تری داشته باشید.

از جمله مزایای مشاهده و بررسی بیماران و مراجعان قبلی جراح برای شما دارد این است که می توانید میزان مهارت وی را در جراحی بینی های گوشتی متوجه شوید؛ عمل بینی گوشتی در مقایسه با بینی های استخوانی دشوارتر بوده و میتواند نشان دهنده توانایی پزشک شما باشد.

 • درمورد سابقه و تعداد بیمارانی که جراحی کرده بپرسید:

مهارت و تخصص پزشک حرف اول را در نتیجه عمل بینی شما خواهد داشت ؛پس منطقیست که قبل از هر اقدامی این مورد را پیش خود بسنجید.

 • با بیماران و مراجعان قبلی جراح خود صبحت کنید و تجربه آن ها را در مورد جراحی جویا شوید، مطمئنا حرف هایی برای گفتن خواهند داشت و میتوانند در تصمیم گیری به شما کمک کنند.

نکاتی درباره بهترین جراح بینی تهران

 • در صورتی که بینی گوشتی دارید حتما به بهترین جراح بینی گوشتی در تهران مراجعه کنید تا نتیجه خوبی را از انجام جراحی به دست آورید.
 • آقایان و کسانی که قصد انجام جراحی بینی طبیعی را دارند به بهترین جراح بینی طبیعی مراجعه کنند تا بینی آن ها به بهتری شکل جراحی شود.
 • جراح بینی باید صبور باشد و زمان کافی را برای معاینه و مشاوره بیمار بگذارد و با حوصله به سوالات بیمار پاسخ دهد.
 • تمامی مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار توضیح دهد تا با رعایت آن ها دچار مشکلی نشود.
 • صرفا به فکر منافع شخصی خود نباشد و سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.

 

 

انواع بینی

بینی بر اساس ساختار کلی برای مثال نوع  پوست و غضروف بینی به ۲ دسته بینی استخوانی  و  بینی گوشتی تقسیم می شود. بینی که در مرکز صورت ما قرار دارد با کوچکترین ایراد بقیه اجزای صورت را تحت تأثیر قرار می دهد.

بینی استخوانی

مشخصات اصلی بینی استخوانی

 • دارای قوز می باشد.
 • دارای غضروف و بافت استخوانی محکم می باشد.
 • دارای پوست نازک می باشد، به صورتی که می توان استخوان بینی را حس کرد.

جراحی بینی استخوانی

بهترین جراح بینی تهران، نتیجه مطلوبی را از جراحی این فرم بینی با خود به همراه دارد زیرا از نظر ساختاری ایده آل ترین ویژگی را برای جراحی دارد . معمولا افرادی که متقاضی جراحی بینی استخوانی هستند می توانند مدل بینی عروسکی ، فانتزی ، طبیعی را انتخاب کنند.

 

 

بینی گوشتی

مشخصات اصلی بینی گوشتی

 • فرم بینی گرد و پهن می باشد.
 • دارای بافت غضروفی خیلی ضعیف می باشد.
 • دارای پوست ضخیم و غده های چربی زیر پوست بینی می باشد به طوری که وقتی پوست بینی را فشار دهیم مقداری چربی از آن خارج می شود.

جراحی بینی گوشتی

در جراحی بینی گوشتی در برخی از مواقع برای اینکه فرد نتیجه ایده آلی را کسب کند جراح بینی اقدام به تقویت غضروف بینی می کند. در صورتی که دقت لازم در انتخاب جراح را به خرج ندهید، جراحی بینی گوشتی مانند بینی استخوانی نتیجه مطلوبی با خود به همراه ندارد ، برای رفع این مشکل گرافت گذاری و تقویت بافت و غضروف ضعیف انجام می گیرد. بینی گوشتی بعد از جراحی دارای تورم زیادی خواهد بود.

نکته مثبت بینی گوشتی

بینی گوشتی به دلیل این که دارای  پوست ضخیم است استخوان و غضروف بینی را می پوشاند و این تنها نکته مثبت بینی گوشتی است.

انجام عمل زیبایی بینی توسط دکتر ماهر و با تجربه چه مزایا ای دارد؟

با وجود عدم تنفس آسان و راحت و عدم رضایت از نوع بینی خود و فرم آن ، قطعا اعتماد بنفس خود را از دست خواهید داد. البته توجه داشته باشید که مشکلات تنفسی می تواند زمینه ساز بروز مشکلات دیگری شود ، که می تواند سلامت شما را بیشتر از قبل تهدید کند. در نتیجه از مزایای یک جراح بینی باتجربه و ماهر در این مواقع می توان به افزایش اعتماد بنفس و رفع تمامی مشکلات تنفسی که بسیار حائز اهمیت می باشد تنها در یک پروسه جراحی رینوپلاستی اشاره کرد. بهترین جراح بینی تهران با توجه به اطلاعات کافی که دارد ، در ابتدا مشکلات تنفسی همانند انحراف بینی ، پولیپ و موارد دیگر  را به طور کامل بهبود می بخشد و سپس به اعمال اصلاحات و بهبود ظاهر بینی می پردازد. اولویت در یک پزشک ماهر تنفس اسان و راحت بیمار بوده و سپس تمرکز خود را بر زیبایی ظاهری بینی می گذارد.  لازم به ذکر است که فرم بینی رابطه بسیار نزدیکی با اعتماد بنفس زیبا جویان دارد ، بنابراین انجام جراحی توسط یک پزشک ماهر می تواند اعتماد بنفس از دست رفته افراد را به آن ها باز گرداند که از جمله مزیت های فوق العاده جراح بینی خوب می باشد.

بینی ترکیبی

بینی ترکیبی یعنی ترکیب بینی گوشتی واستخوانی. این بینی ممکن است که رو بینی دارای قوز و درقسمت نوک بینی پهن و دارای پوست ضخیم  باشد. جراحی این دسته از بینی هر چه پوست بینی نازک تر و بافت غضروفی محکم تر باشد موفق تر خواهد بود. اصطلاحات بینی گوشتی ، بینی استخوانی و بینی غضروفی که برای توصیف بینی به کار می رود علمی نمی باشد ولی برای برقراری ارتباط راحت بین بیمار و بهترین جراح بینی تهران به کار گرفته می شود.

عوارض جراحی بینی

برخی از افراد نگرانی های بسیار زیادی در رابطه با عوارضی که ممکن است بعد از جراحی در آن ها ایجاد شود داشته و به همین دلیل از انجام این جراحی زیبایی امتناع نموده و تردید زیادی در رفع مشکلات ظاهری بینی خود یا عدم برطرف کردن آن ها دارند. به همین دلیل ما در ذیل توضیحاتی را ارائه کرده ایم که می تواند کمک شایانی به این دسته از افراد نماید.

انتخاب جراح بینی باتجربه چه ضرورتی دارد؟

با توجه به پیچیدگی های موجود در پروسه جراحی بینی آن هم با وجود نوع بینی های گوشتی و استخوانی، بسیار ضروری است برای عمل بینی خود به جراح بینی حاذق و ماهر مراجعه کنید. مراجعه به جراحی کم تجربه می تواند باعث بروز مشکلات تنفسی بیشتر در افراد شود و زیبا جو از ظاهر بینی خود رضایت کافی را نداشته باشد. در این مواقع به منظور اصلاح مشکلات موجود لازم است تا افراد جهت انجام جراحی بینی ترمیمی به جراح بینی دیگری مراجعه کنند، تا مشکلات به وجود آمده در پروسه عمل بینی اولیه را درمان کنند. در نتیجه انتخاب درست شما زیبا جویان عزیز می تواند نیاز شما در آینده به جراحی بینی ترمیمی را کاهش دهد.

 

عوارض موقتی عمل بینی

هیچ کس نمی تواند ادعا کند که بعد از جراحی زیبایی بینی هیچ عارضه ای در فرد بروز نخواهد کرد؛ حتی اگر این جراحی توسط بهترین جراح بینی تهران یا هر شهر دیگری صورت بگیرد. نه تنها بعد از جراحی زیبایی بینی بلکه بعد از تمام روش های جراحی که برای انجام آن ها نیاز به برش زدن پوست و بافت های بدن و همچنین دستکاری کردن آن ها می باشد عوارضی در بیمار بروز خواهد کرد که کاملاً طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. بعد از جراحی زیبایی بینی نیز مقداری درد، کبودی، تورم، ضعف و سرگیجه در فرد به وجود خواهد آمد که تورم، درد و کبودی در نتیجه برش خوردن پوست و غضروف های بینی بوده، ضعف در اثر از دست رفتن خون بدن و سرگیجه از آثار مواد بیهوشی می باشد که تمام این عوارض به مرور زمان کمتر شده و بعد از مدت زمان اندکی به طور کامل برطرف خواهند شد. افراد باید در نظر داشته باشند که اقداماتی وجود دارد که به  رفع هرچه سریع تر این عوارض سرعت زیادی می بخشند که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره کرده ایم:

 • مصرف به موقع داروها
 • چسب زدن بر روی بینی
 • تغذیه مناسب و غیره
 • کاهش شدت و میزان فعالیت ها
 • بالا نگه داشتن سر
 • استفاده از کمپرس گرم پس از ۳ روز
 • استفاده از کمپرس سرد در ۳ روز ابتدایی بعد از جراحی بینی
 • بالاتر قرار داشتن سر نسبت به سطح بدن در حین خواب

عوارض غیرشایع

این عوارض به دنبال بی توجهی بیماران در انتخاب بهترین جراح بینی تهران و همچنین عدم توجه به رعایت نکات مراقبتی اتفاق می افتند. چنانچه در انتخاب پزشک خود دقت نموده و رعایت این نکات را جدی بگیرید هیچ عارضه جدی و جبران ناپذیری در شما ایجاد نخواهد شد. شایع ترین نارضایتی بیماران از جراحی بینی مربوط به مطلوب نبودن نتایج به دست آمده از آن است که اگر بیماران توقعات منطقی از نتیجه جراحی داشته و جراحی را انتخاب کنند که بر تکنیک های جراحی مسلط بوده و به خوبی با آناتومی بینی آشنایی داشته باشد احتمال آن به صفر خواهد رسید.

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان