اهمیت شستشوی بینی در جراحی

اهمیت شستشوی بینی در جراحی : بسیاری از افراد که برای جراحی زیبایی بینی مراجعه می کنند درباره عوارض ناشی از این جراحی زیبایی سوالاتی را می پرسند که باید به آن ها بگوییم با رعایت اقدامات قبل و بعد از عمل جراحی بینی هیچ عارضه ای برای شما ایجاد نمی شود.

یکی از مهم ترین موارد که بعد از جراحی بینی باید رعایت شود شستشوی بینی به طور مرتب می باشد، در این مقاله می خواهیم درباره اهمیت شستشوی بینی در جراحی صحبت کنیم.

اهمیت شستشوی بینی در جراحی چیست؟

باید بگوییم که شستشوی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی باعث کاهش تورم بینی و تخلیه ترشحات و لخته های خون موجود در بینی شده که این امر سبب رفع گرفتگی بینی می شود.

همچنین شستشوی بینی مانع از ایجاد عفونت و بوی بد در داخل بینی می شود.

 

اهمیت شستشوی بینی در جراحی

 

نحوه شستشوی بینی بعد از جراحی به شرح ذیل می باشد:

بیمار می تواند برای شستشوی بینی از آب یا محلول سدیم کلراید ، قطره های مخصوص استفاده کند.

معمولا به کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام دهند اند توصیه می شود برای سهولت در شستشوی بینی از سرنگ استفده کنند.

بیمار در هفته بعد از جراحی بینی هر ۲ الی ۴ ساعت یکبار باید بینی خود را بشوید و بعد از آن هر ۸ الی ۱۲ ساعت یکبار می باشد و فاصله زمانی آن به مرور زمان کمتر می شود.

علت ایجاد بوی بد بینی چیست ؟

در صورتی که جراح بینی در جراحی زیبایی بینی از نخ های غیر جذبی استفاده کند و بیمار مراقبت های بعد از جراحی بینی را رعایت نکند به مرور زمان نخ ها موجود در بینی باعث ایجاد یک حفره کوچک در داخل بینی شده و محلی برای ورود باکتری ها و ایجاد عفونت می شود.

به همین علت توصیه می شود که مراقبت های بعد از جراحی بینی را جدی گرفته بخصوص شستشوی بعد از جراحی بینی که مانع از بروز عفونت می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

درباره مراقبت های بعد از جراحی بینی در مقاله مربوط به آن به طور کامل توضیحاتی را مطرح نموده ایم که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنید و با رعایت آن ها بهترین نتیجه را به دست آورید.

هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه بیمارستان ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه آزمایشات و داروها و غیره تعیین می شود.

 

دکتر علی باقری حق
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
فلوشیپ جراحی سر و گردن

( جراحی بینی – جراح بینی – جراحی گوش )

درباره drbagherihagh

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سه − یک =

مشاوره رایگان