انحراف بینی

برای رفع انحراف بینی ، جراحی انحراف بینی انجام می شود ولی با توجه به حالت کج شدن تیغه وسط بینی و مسدود شدن یا مسدود نشدن سوراخ های بینی عمل انحراف بینی یا سپتوپلاستی به تنهایی یا با جراحی زیبایی بینی انجام می شود.

در مواقعی که انحراف بینی باعث مسدود شدن سوراخ های بینی نشود و مشکلات تنفسی به وجود نیاورد و فقط ظاهر بینی دچار تغییر شود ، انحراف بينی با کجی بینی اشتباه گرفته می شود.

سن مناسب برای انجام جراحی انحراف بینی

برخی از افراد از زمانی که چشم به دنیا باز کرده اند دچار انحراف بينی هستند ، این گونه افراد اگر مشکلی در تنفس نداشته باشند بهتر است تا دوره اتمام بلوغ برای رفع انحراف بینی صبرکنند.

برخی افراد نیز در بزرگسالی بر اثر ضربه یا حادثه دچار انحراف بينی می شوند که در اکثر مواقع مشکلات تنفسی را در پی دارد ، اینگونه افراد بهتر است هرچه سریع تر برای جراحی انحراف بينی یا سپتوپلاستی اقدام کنند.

 

حالت های انحراف بینی

درحالت اول کج شدن تیغه بینی باعث مسدود شدن هر دو یا یکی از سوراخ های بینی می شود که مشکلات تنفسی نیز در پی دارد.

در حالت دوم تیغه وسط بینی کج است ولی سوراخ های بینی مسدود نمی شوند زیرا تیغه وسط بینی به موازات ساختار کل بینی کج است و فرم بینی دچار تغییر می شود.

در حالت سوم کج بودن تیغه وسط بینی هم باعث مسدود شدن هر دو یا یکی از سوراخ های بینی می شود ، هم فرم بینی کج است .

هزینه جراحی انحراف بینی

بعد ازمعاینه توسط جراح بینی مشخص می شود که تیغه بینی به چه حالتی کج است و نیاز به جراحی انحراف بینی دارد یا در کنار آن باید جراحی زیبایی بینی نیز انجام شود.

در مواقعی که جراحی انحراف بینی به تنهایی و برای رفع مشکل مسدود بودن سوراخ یا سوراخ های بینی باشد بیمه به آن تعلق می گیرد زیرا عمل درمانی محسوب می شود.

در مواقعی که تیغه بینی کج باشد ولی باعث مسدود شدن سوراخ های بینی نشود در کنار جراحی انحراف بینی ، جراحی زیبایی بینی نیز انجام می شود که در این صورت بیمه هزینه آن را قبول نمی کند زیرا عمل زیبایی محسوب می شود.

برای مشاهده بینی های جراحی شده توسط دکتر علی باقری حق ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی ، به صفحه اینستاگرام و گالری تصاویر و گالری ویدئو در سایت ایشان مراجعه فرمایید.

دکتر علی باقری حق
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
فلوشیپ جراحی سر و گردن

درباره drbagherihagh

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک + 8 =

مشاوره رایگان