افرادی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند، بهتر است برای رینوپلاستی اطلاعاتی از جمله اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی را به دست آورند.مراقبت های قبل از جراحی بینی یکی از مهم ترین اقدامات می باشد که هر فرد قبل از جراحی بینی باید به آن آگاه باشد تا با رعایت آن نتیجه مطلوبی از جراحی زیبایی بینی به دست آورند. برای آشنایی و کسب اطلاعات بیشتر این اقدامات بهتر است مقاله دکتر علی باقری حق را نیز مطالعه نمایید.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

آیا کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی می باشید ؟

برخلاف باور عموم، جراحی بینی برای همه افرادی که بینی شان دارای ایرادات ظاهری بوده و از هزینه های لازم برای جراحی برخوردار هستند قابل انجام نبوده و فرد برای این عمل جراحی باید برخی اقدامات قبل از جراحی بینی را در نظر بگیرد که دارای شرایط ذیل باشد:

 • از جراح بینی خود توقعات نامعقول ندارد.
 • ایده آل طلب و کمال گرا نمی باشد.
 • در دوران شیردهی و بارداری قرار ندارد.
 • از سلامت کامل جسمی و روحی برخودار بوده و از داروهای خاصی استفاده نمی کند.
 • بینی او واقعاً ایراد داشته و به دلیل ابتلا به مشکلاتی همچون وسواس از بینی خود ایراد نمی گیرد.

اهمیت جلسه مشاوره پبش از جراحی بینی در تهران

پیش از اینکه روز جراحی فرا برسد، با پزشک معالج خود یک جلسه مشاوره خواهید داشت. این جلسه فرصت خوبی است تا تمامی سوالات و دغدغه هایی که ذهن شما را به خود درگیر کرده را از پزشکتان بپرسید. پزشک خوب جراحی بینی تهران باید بتواند به همه پرسش های بیمار خود پاسخ دهد و دغدغه های ذهنی او را به طور کامل برطرف کند تا زیباجو بتواند با خیال راحت و بدون استرس و نگرانی برای روز جراحی اماده شده و بدون نگرانی این مراحل را پشت سر بگذارد. بهترین کاری که می توایند برای این جلسه و جلوگیری از فراموش کردن سوالات خود انجام دهید ، این است که تمامی سوالات خود را پیش از حضور در جلسه روی یک برگه بنویسید و همراه خود داشته باشید. دقت کنید، بهترین دکتر جراح بینی در تهران، کسی است که بتواند برای سوالات شما، بهترین و درست ترین جواب را ارائه کند و دغدغه شما را برطرف کند. چناچه بعد از جلسه همچنان ابهامات زیادی برای شما وجود داشت، بهتر است در انتخاب پزشک خود مجددا فکر کنید.

مسئله دیگری که باید در جلسه مشاوره به آن توجه داشته باشید این است که جراح خوب تهران، کسی است که حد تعادل را در انتخاب مدل بینی فرد رعایت کند.
برای مثال برخی پزشکان محترم ، تنها به خواسته و نظر زیباجو توجه می کنند و تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا به فرم دلخواه او برسند. اما غافل از اینکه شاید مدل مورد نظر بیمار، مناسب ویژگی های فیزیکی یا ظاهری یا همچنین ساختار صورت او نباشد و پس از عمل ، بینی جدید با فرم صورت زیباجو تناسب نداشته باشد. یا به دلیل اینکه فرم مدنظر مناسب ساختار بینی فرم نبوده، نه تنها نتیجه مورد نظر حاصل نشده بلکه عوارض جدی ای برای فرد ایجاد شده است.
یا برخی دیگر از جراحان بدون توجه به خواسته بیمار فرمی که خود صلاح می دانند را در نظر می گیرند.
اما بهترین جراح بینی تهران کسی است که علاوه بر توجه به سلیقه زیباجو، به لحاظ زیبایی شناختی ، بستر و ساختمان بینی هم دقت می کنند. این دسته از پزشکان تلاش می کنند با گفت و گویی کاملا دوستانه و صمیمی با مراجعه کننده خود مشورت کرده و بهترین انتخاب ممکن را داشته باشند.

بهترین جراح بینی را انتخاب کنید

با توجه به فراگیری جراحی زیبایی بینی و استقبال بیش از اندازه مردم از این جراحی ، امروزه پزشکان زیادی اقدام به انجام جراحی بینی می کنند که البته همه آن ها از تجربه و مهارت لازم برخوردار نبوده و این امر منجر به بروز مشکلاتی در آن ها می شود که در بسیاری از موارد امکان جبران آن ها وجود ندارد. به همین دلیل انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران، یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی است، که افراد باید به آن توجه بسیاری داشته باشند.

ویژگی های بهترین جراح بینی در تهران

جراحان بینی خوب دارای یکسری ویژگی ها هستند که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم. لذا در هنگام انتخاب جراح بینی خود از وجود ویژگی های ذیل در او اطمینان حاصل کنید:

 • سابقه و کارنامه کاری آن ها درخشان بوده و از تجربه زیادی در زمینه جراحی بینی برخوردار هستند.
 • نکاتی که در نتیجه جراحی موثر بوده و فرد باید قبل و بعد از جراحی بینی رعایت نماید را به طور کامل برای او شرح می دهند و غیره.
 • یک جراح بینی خوب در تهران دکتر علی باقری حق تمامی اقدامات قبل از جراحی بینی را به طور کامل به بیمار خود آموزش داده و از او می خواهد تا آن ها را به درستی رعایت کند.
 • نه تنها قدرت تصورشان بالاست بلکه کاملاً بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی مشرف بوده و می توانند بهترین فرم بینی را با توجه به تناسب میان اجزا برای فرد در نظر بگیرند.
 • ویژگی بارز جراحان بینی خوب ، برخورداری از وجدان کاری بالاست. این جراحان سلامت فرد و مطلوب بودن نتایج را اولویت قرار داده و تنها به منافع مالی خودشان فکر نمی کنند.
 • جراحان بینی خوب می دانند که ابتلای بیمار به برخی بیماری های مزمن در گذشته یا در حال حاضر ممکن است عوارضی را حین جراحی یا بعد از آن در او ایجاد نماید به همین دلیل زمانی کافی را برای بررسی وضعیت سلامت بیمار صرف نموده و در صورت نیاز آزمایش هایی را برای او تجویز می کنند.

در صورت ابتلای افراد به حساسیت و آلرژی باید چه اقداماتی انجام داد؟

در این پروسه مراقبتی قبل از رینوپلاستی در صورتی که زیبا جویان به آلرژی یا حساسیت های فصلی متنوعی مبتلا باشند ، لازم است تحت نظر یک پزشک حاذق درمان شوند. در واقع  با استفاده از مصرف دارو بیماری را کنترل نمایند و سپس تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند.

زیبا جویان با چه روش هایی می توانند با استرس قبل از جراحی بینی مقابله کنند؟

یکی از شایع ترین مواردی که افراد  قبل از جراحی بینی خود با ان رو به رو می شوند ، ترس و استرس می باشد. می توانید در اقدامات قبل از جراحی بینی آن را تنها با رعایت برخی نکات کنترل کنید. در ابتدا اضطراب و ترس خود را با پزشک و جراحی بینی در میان بگذارید ، تا با شما درباره تمامی موارد موجود به هنگام جراحی صحبت کند و از نگرانی های شما بکاهد. همچنین می توانید موزیکی آرامش بخش را گوش کنید و یا به آرامی قدم بزنید ، بخوابید و یا به یک منظره زیبا نگاه کنید. انجام هر یک از موارد ذکر شده می تواند تا حدودی استرس و اضطراب شما را قبل از رینوپلاستی کنترل کند.

استفاده از محصولات آرایشی ممنوع !

پزشک در جلسات مشاوره به شما خواهد گفت تا قبل از اقدام به جراحی از محصولات آرایشی استفاده نکنید و بهتر است صورت خود را به خوبی شسته و ضد عفونی کنید.

از قرار گرفتن در محیط های گرم خودداری کنید !

قرار گرفتن در برابر پرتو خورشید و یا رفتن به سولاریوم به هنگام رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی می تواند به پوست اسیب های جدی وارد کند ، که این موضوع می تواند روند درمان و جراحی را به علت وارد شدن آسیب به بافت ها دچار مشکل کند.

 

قبل از جراحی بینی باید از مصرف چه داروهایی خودداری کرد؟

مصرف داروهای تجویز شده موثر در انعقاد و رقیق شدن خون با مشورت پزشک باید دو الی سه هفته در اقدامات قبل از جراحی بینی، به منظور کاهش خونریزی در زمان جراحی پرهیز شود. داروهای گیاهی حاوی روغن ماهی، ویتامین E و عصاره سیر، زنجبیل و غیره می تواند سبب بروز مشکلات جبران ناپذیر شوند، بنابراین از مصرف آن ها دو هفته قبل از عمل بینی خودداری کنید.

نکته: استفاده از داروهای موثر بر سرماخوردگی هیچ تاثیری بر روند جراحی نداشته اما تا مدت ها حتی بعد از جراحی تاثیرش باقی خواهد ماند.

اقدامات قبل از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد

 • پس از اینکه بهترین جراح بینی خود در تهران را انتخاب کردید برای مشاوره و اطمینان از انتخاب خود به مطب او بروید.
 • هر جراح بینی یک آلبوم از نمونه کارهای خود دارد می توانید از جراح بینی تقاضا کنید آن را به شما بدهد تا مشاهده کنید.
 • برای مشاهده نمونه کارهای دکتر علی باقری حق می توانید به اینستاگرام یا گالری تصاویر وب سایتش مراجعه کنید.
 •  بیمار آزمایشات قبل از عمل بینی که شامل آزمایشاتی همچون شمارش گلبول ها و تست های انعقادی و HIV&HCV&HBV میباشند
 • از تمامی جهات بینی خود فتوگرافی تهیه کند.
 • از ۸ ساعت قبل از مراجعه برای عمل بینی چیزی میل نکند و ناشتا برای جراحی زیبایی بینی مراجعه کند.
 • در اقدامات قبل از جراحی بینی ، آقایان قبل از انجام جراحی بینی حتما ریش و سبیل خود را بتراشند.
 • بانوان بدون آرایش صورت برای عمل بینی مراجعه کنند.
 • افرادی که قصد جراحی زیبایی بینی دارند بهتر است از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفامین و آسپرین خودداری کند.
 • افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند بهتر است برای به دست آوردن نتیجه ایده آل از مصرف دخانیات بپرهیزند.
 • با رعایت نکات قبل و بعد عمل بینی فرد از نتیجه جراحی بینی رضایت داشته و دیگر به جراحی بینی ترمیمی نیاز ندارد.
 • ممکن است شب قبل ازجراحی بسیاری از افراد دچار هیجان و یا استرس شوند. توصیه می شود شب قبل از جراحی حتما حمام کنید، این امر از اضطراب شما کم می کند و باعث می شود خواب راحت تری داشته باشید.
 • در صورتیکه لاک دارید آن هارا پاک کنید و در صورتیه کاشت ناخن دارید لازم است کاشت حداقل دو تا از ناخن های خود را ریمو کنید. شام سبکی میل کنید و از مواد غذایی که زود هضم می شود و ایجاد یبوست نمیکند، استفاده نمایید.
 • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی که فرد باید دقت زیادی در آن داشته باشد انتخاب بهترین جراح بینی تهران می باشد، برای آگاهی از انتخاب بهترین جراح بینی به مقاله جراح بینی مراجعه کنید.
 • هرچه معده در زمان جراحی خالی تر باشد ، روند ریکاوری بهتر طی می شود. لازم است ۸ ساعت قبل از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید.
 • برای داشتن خواب آرام می توانید به پادکست های صوتی آرام بخش یا موزیک ها ملایم گوش دهید. یوگا نیز می تواند در کم کردن تنش و اضطراب شما مفید باشد.
 • همچنین لازم است چند روز قبل از جراحی ، لیستی از مواد غذایی و موارد مورد نیاز برای بعد از جراحی تهیه کنید و آن ها را فراهم آورید.

اقدامات و آزمایشات لازم قبل از عمل بینی در تهران

سی تی اسکن: با تهیه یک سی تی اسکن از بینی افراد در اقدامات قبل از جراحی بینی جراح می تواند، انحراف، پولیپ و گرفتگی های موجود در بینی را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهد.

نوار قلب: این روش به منظور اندازه گیری سیگنال های الکترونیکی کنترل کننده ضربان قلب انجام می شود، تا پزشک حملات قلبی احتمالی را پیش بینی و از آن به هنگام جراحی جلوگیری کند.

عکس برداری از قفسه سینه: با تهیه یک عکس از قفسه سینه، پزشک خوب در تهران، مشکلات تنفسی و ریه بیمار را بررسی کرده، تا از عوارض احتمالی در هنگام بیهوشی جلوگیری شود.

تست بارداری: تست بارداری در خانم ها بسیار مهم می باشد، زیرا بانوان باردار مجاز به جراحی زیبایی بینی نمی باشند.

آزمایش خون: این آزمایش یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی بوده، که سلامت عمومی بدن، فشار خون و مقدار پلاکت ها خون، کارکرد تیروئید و موارد دیگر را به طور کامل نشان می دهد.

آزمایش قند خون: جراحی رینوپلاستی در افراد مبتلا به قند خون بسیار حساس و با ریسک بالایی می باشد. اما هرچه شدت این بیماری کم شود و یا بیمار مبتلا به نوع دوم آن باشد اختلالی در جراحی بینی ایجاد نخواهد شد.

سرماخوردگی قبل از عمل جراحی بینی

در صورتیکه قبل از جراحی بینی سرما خوردید و یا دچار بیماری شدید ، بهتر است تا زمان بهبودی کامل خود صبر نمایید. زیرا در هنگام سرماخوردگی ممکن است سینوس ها و بینی در گیر شده باشند که در هنگام جراحی مشکلاتی را به وجود آورند. هم چنین در اقدامات قبل از جراحی بینی بیماری و سرما خوردگی و استفاده از آنتی بیوتیک ها سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند، بنابراین لازم است قبل از جراحی بیشتر مراقب سلامتی خود باشید و در صورت بیمار شدن تا بهودی کامل صبر نمایید و در این مدت با خوردن میوه و سبزیجات و مواد غذایی سالم به تقویت سیستم ایمنی بدن بپردازید تا روند بهبودی شما بعد از جراحی به سرعت سپری شود.

 

درباره drbagherihagh2

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مشاوره رایگان