جراحی بینی کج

برخی از افراد با مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی ، تقاضای رفع کجی بینی با جراحی بینی را دارند، باید گفت جراحی بینی کج یکی از عمل های بسیار دشوار بوده و نیازمند تجربه و مهارت جراح بینی می باشد.

روش های جراحی بینی کج به شرح ذیل می باشد:

جراحی کجی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته قابل انجام می باشد.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی اقدام به رفع کجی بینی می کند.

در این روش جراحی بینی ، جراح بینی دید بهتری برای اعمال تغییرات بینی دارد و نتیجه حاصل از این روش مطلوب و ایده آل تر است.

جراحی بینی به روش بسته ، در این روش جراحی زیبایی بینی هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش های در داخل بینی زده می شود.

در این روش جراح بینی دسترسی کمتر به نوک بینی دارد، اما مدت زمان جراحی بینی با این روش کمتر می باشد.

همچنین میزان تورم و کبودی بعد از جراحی بینی و دوران نقاهت کمتر می باشد.

 

جراحی بینی کج

 

تفاوت جراحی بینی کج با جراحی انحراف بینی به شرح ذیل می باشد:

  • اولین و مهم ترین تفاوت جراحی بینی کج با جراحی انحراف بینی در این است که جراحی انحراف بینی یک جراحی بینی درمانی محسوب می شود و تمامی هزینه ها توسط بیمه پرداخت می گردد در حالی که جراحی بینی کج یک عمل زیبایی بینی محسوب شده و تمامی هزینه ها بر عهده خود بیمار است.
  • انحراف بینی با معاینه توسط بهترین متخصص گوش و حلق و بینی قابل تشخیص بوده و در برخی مواقع برای تشخیص دقیق تر نیاز به سی تی اسکن می باشد و ممکن است در ظاهر فرد مشخص نشود اما بینی کج در ظاهر فرد مشخص بوده و زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.
  • باید گفت در برخی مواقع انحراف بینی با کجی بینی همراه بوده و درمان انحراف بینی و جراحی بینی کج به صورت همزمان امکان پذیر می باشد، اما بهتر است فرد در جلسه مشاوره در تقاضای خود را با بهترین جراح بینی در میان بگذارد.

هزینه جراحی بینی کج چقدر می باشد؟

هزینه عمل کجی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه بیمارستان و پرسنل آن ، هزینه آزمایشات و عکسبرداری ها ، هزینه داروها و جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

دکتر علی باقری حق
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی
فلوشیپ جراحی سر و گردن

( جراحی بینیجراحی گوش )

درباره drbagheriadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 16 − 5 =

مشاوره رایگان